Przemień chaos w kojący porządek! Moc porządkowania i organizowania.

0
1364

Zgodzicie się z tym sformułowaniem? Tam gdzie nasze serce, tam też jest nasz dom. Dlatego obdarzmy czułością porozrzucane przedmioty, znajdując im odpowiednie miejsce do przechowywania. Wchodząc w nowy rok, zadbajmy o przestrzeń wokół nas. Pokażemy wam najnowsze rozwiązania od IKEA. Podpowiada nam jak sortować, eksponować, ukrywać i poddawać recyklingowi nasze rzeczy, przemieniając chaos w kojący porządek.

Porządek? Do organizacji, gotowi, start!

Myślenie o porządkach i obejmowanie wzrokiem bałaganu, który rozgościł się w naszych czterech kątach może być frustrujące. Zanim przejdziemy na minimalizm pozbywając się przedmiotów, sięgnijmy po zbawienną moc porządkowania i organizowania. Bez względu na wielkość mieszkania, dzięki kilku dodatkom oraz systemom przechowywania jesteśmy w stanie zagospodarować przestrzeń tak, żeby najlepiej odpowiadała naszym potrzebom.

porządek IVAR IKEA

Porządek w naszym domu. Odkryte – Ukryte?

Pragnąc zapanować nad przestrzenią, możemy zdecydować się na zamknięte systemy przechowywania. System IVAR daje nam możliwość decyzji czy chcemy, żeby rzeczy na półkach były widoczne, czy wolimy ukryć je za drzwiami. Zamknięte systemy mają jednak tę przewagę, że pozwalają wprowadzić wizualny ład do pomieszczenia, nawet jeśli w środku nie wszystko jest idealnie poukładane. Sprawdzi się to zwłaszcza w łazience, w której musimy ukryć zapasowe kosmetyki czy ręczniki – na przykład w szafkach GODMORGON.

porządek NOJIG IKEA

A jeśli chcemy wyeksponować naszych ulubieńców w salonie? Wybierzmy rozwiązania całkowicie otwarte lub z przeszkolonymi drzwiami jak w przypadku witryny HUGA, która pomieści każdą kolekcję i może powiększać się razem z nią.

porządek witryna HUGA ikea

Nowy porządek i wszystko na swoim miejscu!

Uwielbiamy to uczucie, kiedy otwieramy szafę lub szafkę a tam… panuje idealny porządek i każdy przedmiot jest na swoim miejscu. W codziennym natłoku zajęć i spraw jednak mało kto z nas może pochwalić się perfekcją w układaniu swoich rzeczy. Z pomocą przychodzą pudełka i organizery, które łatwo dopasujemy do przestrzeni w szafie lub szufladzie. Dodatkowo dzięki podzieleniu przedmiotów według ich przeznaczenia lub częstotliwości używania, łatwiej nam będzie je odnaleźć, kiedy będą potrzebne.

porządek SINNARP IKEA

Organizacja przyda się zwłaszcza w kuchni, w której nietrudno o bałagan. Skąd my to znamy? Pamiętacie nasz artykuł o „szufladzie wstydu„? Koniecznie zajrzyjcie! Co znajdziemy w IKEA dla poprawy funkcjonowania w kuchni? Jest to na przykład naścienna szyna z haczykami oraz taca na sztućce do szuflady. Pomogą uporządkować łyżki i mieszadełka, żeby były zawsze pod ręką. Szklane słoiki z serii IKEA 365+ lub KORKEN ze szczelną pokrywką są natomiast niezastąpione w przechowywaniu żywności
i ochronie jej przed wysypaniem się zawartości albo nieproszonymi gośćmi w postaci moli. Są przezroczyste, dzięki czemu zawsze wiesz, ile i co jest w środku – bez konieczności otwierania. To również dobry sposób na niemarnowanie żywności, by nie robić zbędnych zapasów
i kupować tylko to, czego naprawdę nam brakuje.

Co zrobić z rzeczami, których już nie używamy lub nie potrzebujemy? Znajdźmy im nowy dom!

Oddając stare przedmioty lub sprzedając je w Internecie, możemy sprawić radość ich nowym właścicielom. Może ktoś z rodziny lub przyjaciół ucieszy się z zapasowego sprzętu AGD, którego już nie używamy albo z kurtki, która jest na nas za mała? Zapakujmy starych ulubieńców do torby FRAKTA i wyruszmy w poszukiwaniu dla nich nowego domu!


W poszukiwaniu inspiracji zapraszamy do odwiedzenia strony IKEA!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here