Projekt must have, czyli polski design dla każdego

0
1769

Czym żyje polski design? Czy jest dostępny dla wszystkich i co go wyróżnia? Podczas Łódź Design Festival 2018 jak co roku zaprezentowana zostanie wystawa produktów, które zostały wyróżnione w plebiscycie must have. Jeszcze tylko do 28 lutego można wysyłać zgłoszenia do konkursu!

must have –czy musisz to mieć?
must have to cykliczny projekt realizowany w ramach Łódź Design Festival, na który składają się plebiscyt oraz wystawa. W ramach plebiscytu Rada Ekspertów spośród nadesłanych przez projektantów i producentów zgłoszeń dokonuje subiektywnego wskazania najciekawszych, najlepiej zaprojektowanych, zgodnych z aktualnymi trendami i przede wszystkim –wdrożonych i dostępnych polskich projektów. Członkowie jurymogą także proponować wskazane przez siebie kandydatury. Co roku spośród zgłoszeń wybieranych jest 60-70 laureatów. Nagrodzone projekty tworzą wystawę, która prezentowana jest podczas Festiwalu. Za każdym razem wystawa staje się próbą opisania najlepszych tendencji w polskim designie i uchwycenia jego charakteru. Aranżacje ekspozycji powstają we współpracy z najlepszymi biurami projektowymi, takimi jak Pracownia Łosiak Siwiak, Oshi czy 2x3Studio.

Plebiscyt must have, nazywany dziś „polskim Red Dotem”, jest jednym z najważniejszych konkursów wzorniczych w kraju. To wyróżnienie potwierdzające estetykę i jakość, a jednocześnie jasny sygnał dla odbiorców dotyczący wartości produktu. Udział w konkursie oraz używanie tytułu jest bezpłatne, a wyróżnionefirmy oraz projektanci mogą posługiwać się nim zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Do tej pory odbyło się 7 edycjimust have, w czasie których wyróżniono ponad 500 najlepszych projektów –zarówno młodych, początkujących projektantów, jak i uznanych, rozpoznawalnych firm. Wśród nagrodzonych obiektów znalazły się m.in. meble, ceramika, kieliszki, tkaniny, ilustracje, książki, narzędzia ogrodowe, hamak, grzejnik, kosmetyki czy listwa podłogowa.

must have 2018

must have 2018

must have 2018

Jedynie zeszłoroczna edycja plebiscytu to aż 350 zgłoszonych projektów, w tym 190 zgłoszonych bezpośrednio przez projektantów lub producentów, a 160 nominowanych przez przedstawicieli Rady Ekspertów. W 2017 roku wyróżniono łącznie 75 obiektów.

Jak wybrać najlepszy projekt?
Przy ocenie zgłoszeń jury kieruje się konkretnymi kryteriami: funkcjonalnością, ergonomią, estetyką, wytrzymałością, jakością oraz stosunkiem jakości do ceny. W tym roku Radę Ekspertów tworzą: Agnieszka Jacobson-Cielecka, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Ewa Mierzejewska, Ewa Solarz, Anna Grużewska, Dominika Olszyna, Michał Mazur oraz Michał Piernikowski.

must have 2018

must have 2018

must have 2018 Statuetka i co dalej?
Porcelanowe statuetki wręczane są laureatom podczas uroczystej gali w pierwszy, najważniejszy weekend Festiwalu. Zaprojektował je Bartek Mejor, a od lat produkuje je Porcelana Kristoff. Do tej pory wystawy nagrodzonych obiektów były prezentowane m.in. w Mediolanie, Berlinie, Hongkongu, podczas Warmia Mazury Design Week oraz we wrocławskim Domarze. Wyróżnione projekty towarzyszą Festiwalowi przez cały rok. Są przedstawiane w publikacjach, w festiwalowych mediach społecznościowych oraz mediach branżowych.

Zgłoszenia do plebiscytu must have można przesyłać do 28.02.2018 r.

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji na stronie: http://musthave.lodzdesign.com

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj