Prestiżowy Red Dot Award – Polacy znów nagrodzeni

0
2573

W konkursie Red Dot Design 2018 wystartowało 59 krajów z łącznie z ponad 6300 produktami. Wśród nich znalazły się polskie firmy, z czego osiem z nich uzyskało prestiżowy tytuł.

red-dot-2018-1

Źródło: ek

Red Dot to konkurs, który szuka nowoczesnych i innowacyjnych projektów wśród produktów, które nie wystartowały jeszcze do masowej produkcji. Działa już od 1950, a jego renoma sprawia, że projektami bardzo chętnie dzielą się zarówno uczelnie, projektanci indywidualni jak i zespoły. W roku 2016 do konkursu wpłynęło aż ponad 18 tysięcy zgłoszeń.

red dot design

 Źródło: designalive

reddot_designalive-

Na zdjęciu Monika i Adam Bronikowscy (projekt Pasterska Chata). 

 Źródło: designalive

W tym roku, zostało nagrodzonych osiem polskich firm łącznie z dwunastoma wyróżnionymi produktami. A wśród nich są:

Firma Hola Design – została nagrodzona za Pasterską Chatę, która jest jej autorem od samego początku do samego końca. Firma odpowiadała zarówno za architekturę budynku, jak i jego wnętrze. Całość obiektu można podziwiać nad Jeziorem Czorsztyńskim, nad którym położony jest obiekt.

pasterska_chata_1

Źródło: bryła

Źródło: bryła

ES SYSTEM oraz projektantka Rossana Luchetta- firma została nagrodzona za mebel chłodniczy.

HUSH the art od silence wraz z Jakubem Sobiepanek- nagroda za panel akustyczny Cone.

Firma Cellfast- odebrała nagrodę za zwijacz na wąż ERGO XS. oraz za narzędzia pielęgnacyjne z serii Pastel. Nad produktami pracowali konstruktorzy firmy oraz projektanci z pracowni KABO&PYDO, dokładniej Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo.

DeDe Furniture oraz studio To-Do Product Design zostało nagrodzone za panele akustyczne EHØ, na które zdaniem prezesa De Furniture i niezależnych ekspertów panele cieszą się zainteresowaniem na zagranicznych rynkach.

Firma Delta Optical wraz ze studiem Joa-Projekt została nagrodzona za lornetkę Delta Optical Chase 12×50 ED i lornetkę Delta Optical Titanium HD 8×42.

Firma UMC POLAND otrzymała aż trzy nagrody za sprzęt elektroniczny.

Firma City i Piotr Jagiellowicz Design- nagroda za kiosk multimedialny Fin.

red-dot-2018-4.

Źródło: ek

red-dot-2018-5

Źródło: ek

red-dot-2018

Źródło: ekred-dot-2018-2

Źródło: ek

Wszystkie firmy oraz ich projektanci zostali nagrodzeni w jednym z najbardziej prestiżowych konkurów w tej dziedzinie. Od 1955 organizuje go Design Zentrum Nadrenia Północna-Westfalia w Essen w Niemczech, a z roku na rok w konkursie Red Dot Design zgłoszeń jest coraz więcej.

Informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie Red Dot

ZapiszZapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj