COCO ceramics – porcelana okraszona poczuciem humoru

2
4669

1

Małgorzata Wołodyńska, twórczyni marki COCO ceramics, zaprasza nas do swojej pracowni, w której powstaje niebanalna ceramika użytkowa. Kubki i filiżanki, na których prężą się atleci i śmieszne stwory, wypełniają półki w towarzystwie porcelanowych kurek.  Porcelit, złoto, platyna – szlachetne materiały okraszone poczuciem humoru tworzą niepowtarzalną mieszankę talentu i umiejętności projektantki. Jak to się wszystko zaczęło? Początki wcale nie były oczywiste i łatwe.

2

3

4

Czasem myślę, że ja ceramiki nie wybrałam, to ona wybrała mnie. Szereg wydarzeń zadecydował o miejscu, w którym jestem dziś. Chciałam być sportowcem, ale kontuzja pokrzyżowała mi plany i to na kilka miesięcy przed egzaminami do szkoły średniej, która miała być przecież sportowa. Ważniejszym zwrotem była wystawa jednego z profesorów wrocławskiej ASP, na którą trafiłam niedługo przed egzaminami na studia.

Po studiach zabrakło mi odwagi na otwarcie własnej pracowni. Pracowałam jako grafik komputerowy, aż pewnego dnia doszła do mnie wiadomość o dofinansowaniu. Pierwsza myśl – teraz albo nigdy. No i jestem teraz jako COCO ceramics – mówi Małgorzata.

Wszystkie produkty są tworzone ręcznie. Najpierw powstaje koncepcja i próbne szkice, które są podstawą do stworzenia modelu 3D. Kolejny krok to przygotowanie gipsowej formy i zrobienie odlewu produktu. Potem przychodzi czas na ulubiony etap prac naszej projektantki czyli ręczne grawerowanie ilustracji. Małgorzata z dbałością o najmniejszy szczegół tworzy charakterystyczne wzory i napisy, które są jej znakiem rozpoznawczym. Następnie trzeba uzbroić się w cierpliwość i przejść przez etap kilkukrotnego wypalania i studzenia, który zajmuje nawet 2-5 doby.

5

6

7

8

9

Praca wymogła na mnie spokój i cierpliwość. Za czasów studenckich aż tak spokojna nie byłam. Pracownię, którą przenieśliśmy ostatnio na małą wioskę, dzielę jedynie z moim partnerem, także nie jesteśmy narażeni na codzienne tłumy czy nadmiar dźwięków. Moją przemianę odczułam na niedawnym urlopie, podczas którego odwiedziliśmy Wiedeń. Potrzebowałam dłuższej chwili na złapanie oddechu – komentuje projektantka.

Projekty COCO ceramics to pomysły na prezenty z duszą, których na próżno szukać w dużych sklepach sieciowych. Praca ludzkich rąk, pasja twórcy i umiejętności zdobywane przez lata – to nigdy nie straci na wartości!

10

11

12

13

14

2 KOMENTARZE

    • Myślę, że na pewno znajdzie się coś ciekawego, ale nie jestem w stanie podpowiedzieć, gdzie dokładnie warto szukać takiego kubka 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj