Polacy z 13 nagrodami Red Dot, w tym Red Dot: Best of the Best

0
4538

Nagrody Red Dot Design Award są uznane za jedne z najbardziej prestiżowych w dziedzinie projektowania i designu. Tradycja tego wydarzenia sięga ponad 60 lat a jury składa się z aż 39 ekspertów z całego świata. Wydarzenie odbywa się w Design Zentrum, które znajduje się w Essen na terenie Niemiec. Przypomnimy Wam, że konkurs każdego roku nagradza produkty, które wyróżniają się ponadczasowym wzornictwem, najwyższą jakością i nowatorskim pomysłem. Do tego w projektach nie może zabraknąć funkcjonalności i innowacyjności.

Każda z edycji konkursu przynosi żniwo w postaci młodych, utalentowanych głów – czyli projektantów z całego świata. W tym roku wpłynęło aż 5500 zgłoszeń z 54 krajów. Nagroda przyznawana jest w trzech głównych kategoriach: Product Design, Communication Design oraz Design Concept. Co więcej – nasi rodacy zdobyli aż 13 nagród w tym najważniejszą – Best of the Best, która jest wyjątkowym wyróżnieniem. 

Red Dot Best of the Best powędrował do zespołu projektowego Mikomax za projekt biurka Stand Up projektu Tomasza Augustyniaka. Któż z nas nie marzy o wygodnym, estetycznym miejscu pracy. Otoczenie jak wiemy wpływa znacząco na nasz nastrój i kreatywność. Twórcy postawili na hybrydę, czyli prostotę a zarazem ewentualną możliwość modyfikacji personalnych dodatków i wykończeń. Kluczowym zamiarem było zastosowanie ergonomii. Nowoczesny design idzie tu w parze z funkcjonalną, intuicyjną obsługą mebla.

Kolejne Red Dot’y zostały rozdane w różnych kategoriach. 

Kolekcja mebli Chic Air firmy Profim projektu Agence Christophe Pillet to minimalistyczny i delikatny design. Delikatna forma kompaktowych krzeseł i ławek oczarowała jurorów konkursu i wcale nas to nie dziwi. Odchodzimy od ciężkich, topornych mebli zbierających kurz. Teraz pragniemy otaczać się lekkim wzornictwem, które nawet w wysublimowanych wnętrzach z łatwością odnajdzie swoje miejsce.

Wnętrza lobby biurowca Warsaw Spire. Projekt: Mac Stopa/Massive design. Już w chwili rozpoczęcia budowy Warsaw Spire okrzyknięto budowlę bardzo wzniosłą i wyróżniającą się na tle innych drapaczy chmur stolicy. Projektanci stworzyli przestrzenny, geometryczny wystrój lobby i powierzchni wspólnych oraz blisko 70 procent dostępnej powierzchni biurowej. Doprecyzowali każdy szczegół wykończenia jak ściany, sufity i kabiny windowe. Dzięki temu w środku panuje harmonia i spójność.

Panele dekoracyjne ARSTYL, porducent: NMC. Projektu Mac Stopa pozwalają na osiągnięcie efektu trójwymiarowych ścian. Nic więc dziwnego, że są to laureaci aż dwóch nagród Red Dot! Kategorie: Interior Design Elements i Materials and Surfaces.

Słusznie przyznany Red Dot powędrował do Robota rehabilitacyjnego Luna EMG, Egzotech. Projektu Husarska Design Studio. Twórcy zadbali o komfort i wygodę rehabilitanta oraz pacjenta znając doskonale jego potrzeby. To niezwykle przemyślany projekt, który łączy w sobie piękny design oraz zaawansowaną technologię. 

Fotel Riverside producenta Tonon & c.spa. Projektu Mac Stopa, wyglądem przypomina kosmiczny, srebrno szary puf. Pręgi nadają lekkości, mimo, że przedmiot nie należy do małych.

Red Dot’y otrzymali również:

Oświetlenie przemysłowe Cruiser 2 Led, LUG Light Factory. Projekt: LUG Light Factory

Autoklaw mikrofalowy do sterylizacji mediów płynnych MICROJET, ENBIO Technology. Projekt: BRANDSPOT

Kompaktowy autoklaw parowy STEAMJET, ENBIO Technology. Projekt: BRANDSPOT

Lampa nocna Flexi marki Furnika. Projekt: Saidi’sign Produkt und Grafikdesign

Czytnik ebooków inkBOOK, Arta Tech. Projekt: Arta Tech, id group

Wyróżnienia honorowe słusznie otrzymała Multisensoryczna kołysko-huśtawka Memola, Wiczuk-Polinski projektu Wiczuk-Polinski oraz kolekcja toreb i plecaków Cargo Reflective, projektu Migfactory Anna Migacz Lesinska. Modele nagrodzonej linii to najnowsza kolekcja firmy OWEE. Kolekcja jest wyjątkowa, została wykonana z Cordury – tkaniny, którą używają armie na całym świecie ze względu na jej maksymalną wytrzymałość. Dodatkowo wzornictwo kolekcji jest wzbogacone przeplataną, odblaskową nitką, która sprawia, że produkty są widoczne nawet do 150 metrów po oświetleniu w ciemności!

To zaszczyt, że możemy pochwalić się aż 13 nagrodami w tak prestiżowym, światowej sławy konkursie. Polacy pokazali swoją wysoką pozycję w świecie designu. By zdobyć Red Dot’a nie wystarczą chęci. Liczy się innowacyjny pomysł i kolosalne doświadczenie. Tegoroczna edycja Red Dot Design Award miała zwrócić uwagę na materiały i technologię, która jest coraz bardziej bliska człowiekowi. Idea skłaniała do refleksji nad odpowiedzialnością wobec środowiska, oraz zwrócić uwagę na trwałość materiałów i produktów.

źródło: http: red-dot.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj