Poduszki puchowe – jak o nie dbać? 7 prostych zasad 

0
1149

Poduszki puchowe pomagają nam dbać o jakość snu. Są naturalne i ekologiczne, a do tego idealnie dopasowują się do kształtu naszego ciała, zapewniając nam wygodny odpoczynek. By jednak poduszka puchowa w niezmienionej formie mogła służyć nam przez długi czas, należy odpowiednio o nią dbać. W jaki sposób? Podpowiadamy!

Jak prać poduszki puchowe?

Kiedy przymierzamy się do prania poduszek z puchu, warto pamiętać o 7 sprawdzonych krokach, dzięki którym poduszki zachowają swój oryginalny kształt, a puch nie zamieni się w zbitą kulę.

poduszki puchowe
  1. Przed tym jak nasze poduszki puchowe wylądują w pralce, dokładnie je oglądnijmy, sprawdzając, czy nie ma w nich dziur, przez które podczas prania mógłby wypadać puch. Taka sytuacja mogłaby doprowadzić nie tylko do zniszczenia poduszki, ale także i pralki.
  2. Najlepiej jest każdą z poduszek prać oddzielnie. Pomoże to w zachowaniu ich kształtu. Wyjątek stanowią małe poduszki, które swobodnie zmieścimy do bębna pralki w większej liczbie.
  3. Wybór odpowiedniej temperatury to podstawa. Jeżeli w naszej pralce znajduje się specjalny program do prania puchu, to najlepszy czas, by z niego skorzystać. W przeciwnym wypadku, możemy posłużyć się programem do prania delikatnych tkanin lub też ustawić temperaturę na 30-40°C.
  4. Kolejna ważna kwestia to środki piorące. Poduszki wypełnione puchem najlepiej jest prać w łagodnych, hipoalergicznych płynach.
  5. Aby zapobiec zbrylaniu się puchu, do pralki można wrzucić specjalne kulki do prania puchowych rzeczy. Jeżeli nie jesteśmy w ich posiadaniu, możemy zastąpić je 2-3 piłeczkami do tenisa. Kulki, uderzając w poduszki w trakcie prania, rozbijać będą zbite fragmenty. Ten sposób możemy wykorzystać także podczas prania puchowych kołder albo kurtek.
  6. Poduszki z puchem dobrze jest suszyć na świeżym powietrzu. Najlepiej robić to w słoneczny, ale nie zbyt gorący, dzień. Suszymy je na płasko, co jakiś czas odwracając na drugą stronę. Przy okazji możemy również delikatnie je strzepywać, by wyrównać ułożenie puchu. W zależności od pogody i wielkości poduszek, proces suszenia może trwać od kilku do nawet kilkunastu godzin, dlatego ich pranie dobrze jest zaplanować, kiedy mamy więcej wolnego czasu. Pamiętajmy też, że poduszek puchowych nie wolno suszyć w suszarce automatycznej.
  7. Poduszki należy prać nie częściej niż 4 razy w roku i nie rzadziej jak raz na rok. Zbyt częste narażanie puchu na działanie wody może być dla niego szkodliwe.
poduszki puchowe

Poduszki z puchem – jak o nie dbać?

Poza praniem poduszek, warto raz na jakiś czas je przewietrzyć. Wystarczy wynieść je na balkon czy taras. Poduszki wypełnione puchem można wietrzyć zarówno w lecie, jak i zimą, kiedy to niskie temperatury pozwolą pozbyć się z nich roztoczy. Ważne jednak, by nie narażać poduszek na zbyt wysoką wilgotność. Kiedy więc chcemy je przewietrzyć, wybierzmy do tego suchy, wietrzny dzień. Unikajmy natomiast opadów deszczu czy śniegu i mocnych promieni słońca, których intensywne działanie może stać się przyczyną do wykruszania lub skłębiania się puchu.

Publikacja sponsorowana przez www.luksusowysen.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here