Podsumowanie konkursu YOUNG DESIGN 2022 w Instytucje Wzornictwa Przemysłowego

0
1440

YOUNG DESIGN to konkurs skierowany do młodych projektantów. Organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego konkursu? Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu.

Co warto wiedzieć na temat samego konkursu?

Konkurs YOUNG DESIGN skierowany jest do studentów i absolwentów takich kierunków jak: malarstwo, architektura, grafika i wzornictwo. Warto wiedzieć, że składa się on z dwóch etapów. W pierwszym przesyła się projekty poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie Instytutu. Eksperci wyłaniają finałową dziesiątkę projektantów.

Dużym atutem samego konkursu YOUNG DESIGN 2022 jest to, że jego uczestnicy mają możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami polskiego biznesu, sztuki i kultury tworzącymi Kapitułę Stypendialną. Oprócz tego, że projektant przedstawia projekt, to również prezentuje swoje umiejętności i kompetencje, które są niezbędne do współpracy z przyszłymi pracodawcami.

Co otrzymuje zwycięzca nagrody głównej? To Stypendium w wysokości 20 000 zł ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przyznawane są również dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez partnerów konkursu.

Tegoroczna edycja konkursu nawiązuje do bardzo wszechstronnej działalności patrona roku 2022 – Ignacego Łukasiewicza. Był on farmaceutą, przedsiębiorcą, założycielem pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej, wynalazcą lampy naftowej, a poza tym również rewolucjonistą i działaczem niepodległościowym.

Zwycięzca głównej nagrody

Główną nagrodę—stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotra Glińskiego otrzymał Mateusz Żurek, student wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, za projekt „Przyczepa Socjalna—dobrostan na budowie”.

Finałowe projekty masz możliwość obejrzeć na wystawie w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przy ulicy Świętojerskiej 5/7 w Warszawie do końca października.

Partnerzy konkursu

Partnerem Strategicznym Konkursu YOUNG DESIGN jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. S.A.

Partnerami są: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Fundacja ARP S.A., Polska Fundacja Narodowa, Totalizator Sportowy Sp. z o. o. oraz Operator ARP Sp. z o.o.

Patronatem Honorowym Konkurs objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Sieć Badawcza Łukasiewicz oraz Centrum Nauki Kopernik.

Patronami medialnymi są: Program 3 Polskiego Radia, Rzeczpospolita, TVP Kultura, Newspoint, Łódź Design Festival, MAGAZIF, White MAD, Design Book, Architektura i Biznes, Formy xyz, Sztuka Architektura i Sztuka Wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj