Podnóżek do fotela: jak wybrać model idealny?

1
6800

Uwielbiasz relaksować się w wygodnym fotelu? Nie wyobrażasz sobie bardziej relaksującego wieczoru, niż fotel, dobra książka lub film i lampka czerwonego wina? Zapewne pokochasz również sprytny, choć bardzo niewielki mebel, jakim jest podnóżek do fotela. Dzięki niemu po wyczerpującym dniu przyniesiesz ulgę stopom i kręgosłupowi. A przy tym zapewnisz sobie elegancką, modną  i gustowną ozdobę dla twojego salonu lub innego wnętrza.

1. Kiedy warto zastanowić się nad kupnem podnóżka do fotela?

2. Podnóżek biurowy: jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

3. Podnóżek do fotela w salonie – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

4. Podnóżki do foteli jako ozdoba wnętrza jak wykorzystać go w aranżacji wnętrza

Na pewno wiesz już, że podnóżek do fotela wrócił do łask i jest obecnie bardzo modnym, a jednocześnie praktycznym elementem wystroju wnętrza. Jednak podnóżek pod nogi nie jest niczym nowym – od wieków występuje we wnętrzach, przybierając różne formy. Dziś dostrzegamy coraz więcej zalet posiadania podnóżka do fotela, dlatego zapraszamy go nie tylko do salonu, ale i biura, sypialni, czy też przedpokoju.

1. Kiedy warto zastanowić się nad kupnem podnóżka do fotela?

Jeśli widziałeś kiedyś portrety księżnych lub lordów, albo zwiedzałeś wnętrze, w którym kiedyś mieszkali, zapewne zauważyłeś, że podnóżek do fotela towarzyszył wpływowym i bogatym już wieki temu. Być może również stąd wzięło się u niektórych przekonanie, że to jedynie zbyteczny mebel, będący wyrazem przepychu i pasujący do przesadnie luksusowego wnętrza.

Dziś wiele osób, kupujących fotele, nie wyobraża sobie tego zakupu bez podnóżka pod nogi. Jednak nie każdy ma wystarczająco dużo miejsca, nie każdy też chce dodatkowo płacić. Stąd pojawia się pytanie: kiedy warto kupować podnóżek do fotela?

Warto zacząć od tego, że obecnie stosowanie podnóżka nie ma nic wspólnego z manią wielkości. Wręcz przeciwnie, podnóżek to mebel niezwykle praktyczny. Pełni funkcję relaksacyjną i terapeutyczną. Dzięki niemu mogą odpocząć nasze nogi i kręgosłup. Podnóżek pod nogi odciąża układ kostny i mięśniowy. Dzięki lekko uniesionym stopom poprawiamy swoją pozycję i odczuwamy wyraźną ulgę. Przekonujemy się o tym przy wielu okazjach, np. podczas wizyty u fryzjera, gdy siedzimy na fotelu z podnóżkiem.

Należy pamiętać, że – chociaż nawet nieznaczne uniesienie stóp daje ulgę – o poprawnej postawie osoby siedzącej mówimy wtedy, gdy kolana zgięte są pod kątem 90 stopni.

2. Podnóżek biurowy: jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Dzisiaj coraz częściej przenosimy nasze biura do domu. Mamy również rosnącą świadomość na temat tego, jak odpowiedzialnie zadbać o bezpieczeństwo i wygodę w trakcie pracy. Nie od dziś wiadomo, że brak aktywności i siedzący tryb życia prowadzą do wielu schorzeń. Dlatego też podnóżek biurowy staje się meblem, którego poszukujemy coraz częściej.

By dokonać właściwego wyboru i móc korzystać z produktu przez wiele lat, postawmy na jakość wykonania, którą powinna potwierdzić gwarancja od producenta. Pamiętajmy, że warto wybrać podnóżek biurowy, którego kąt nachylenia będzie nieco większy, niż proponują to przepisy, na przykład od 0 do 20 lub 30 stopni.

Jeśli to możliwe, już w sklepie sprawdźmy, czy produkt jest wygodny i spełnia nasze oczekiwania, np. czy posiada regulacją wysokości lub gumowe podnóżki. Szczególnie mężczyźni powinni także zwrócić uwagę na wymiary podstawy pod stopy. Jeśli będą nieodpowiednie, ciężko mówić o komforcie w czasie pracy.

Pamiętajmy: podnóżki biurowe zmuszając nas do aktywnego siedzenia, przez co kręgosłup nieustannie zmienia pozycję. W ten sposób pozytywnie wpływamy na nasze zdrowie, kondycję i samopoczucie.

3. Podnóżek do fotela w salonie – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Tak naprawdę to, jakie parametry powinien spełniać podnóżek do fotela w naszym salonie, w dużej mierze pokrywa się z oczekiwaniami względem podnóżka biurowego. Chociaż oczywiście w tym przypadku bardziej będziemy zwracać uwagę na walory estetyczne, ale o tym więcej w kolejnym podpunkcie.

Warto zwrócić uwagę, że nawet najwspanialszy podnóżek okaże się bezużyteczny, jeśli nie dopasujemy go do wymiarów fotela. Zwróćmy uwagę na projekt, kształt, materiał i jakość wykonania. Podnóżek powinien nam służyć przez lata, stanowiąc odciążenie dla naszego kręgosłupa, a nie dodatkowy balast. Nie zapominajmy, że podnóżek powinien pasować nie tylko do naszego wnętrza, ale i potrzeb oraz warunków fizycznych, np. wzrostu czy wielkości stopy.

4. Podnóżki do foteli jako ozdoba wnętrza jak wykorzystać go w aranżacji wnętrza

Nie ma co ukrywać: podnóżek pod nogi, który trafi do naszego salonu, powinien być nie tylko wygodny, ale i atrakcyjny. Zwróćmy uwagę, czy pasuje do fotela, a także do reszty wnętrza. Idealny podnóżek dopasuje się do wystroju, a nawet będzie stanowił jego idealne dopełnienie.

Właściwie dobrany podnóżek może nam także służyć jako osobne siedzisko, które łatwo przenieść i umieścić w dowolnym miejscu pomieszczenia, czy całego mieszkania.

Podsumowując, podnóżek do fotela to niezwykle praktyczny dodatek, który znajdzie swoje miejsce w każdym domu.

Źródło: materiał zewnętrzny

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj