Płyty wielkoformatowe, gresy, nowe wzory, trendy – to wszystko prosto z fabryki Tubądzin

0
5865

Showroom Tubądzin ubrany w nowe kolekcje

Czy coś się zmieniło od mojej ostatniej wizyty w Showroomie Tubądzin w Sieradzu? Otóż tak. Płyty wielkoformatowe zdobią moją kuchnię. Kolekcja płyt Pietrasanta o wzorze przypominającym marmur dostała swoje miejsce na blatach kuchennych oraz na ścianie pomiędzy szafkami dolnymi i górnymi. Czy jestem z tego rozwiązania zadowolona? TAK. Czy mam nowe pomysły w związku z ukazaniem się nowych kolekcji? OCZYWIŚCIE, że TAK! Jakich kolekcji możecie się spodziewać w kolejnych zaprojektowanych przez nas wnętrzach? Poniżej pewniaki:

  • CIELO E TERRA
  • DUKE STONE
  • GRAND CAVE
  • RUST STAIN
Fabryka-Showroom-Tubądzin-Płyty-Wielkoformatowe-Gresy-umywalka-wisząca
CIELO E TERRA
Fabryka-Showroom-Tubądzin-Płyty-Wielkoformatowe-Gresy-umywalka-wisząca
DUKE STONE
Fabryka-Showroom-Tubądzin-Płyty-Wielkoformatowe-Gresy-umywalka-wisząca
GRAND CAVE
Fabryka-Showroom-Tubądzin-Płyty-Wielkoformatowe-Gresy-umywalka-wisząca
RUST STAIN

Płyty wielkoformatowe – z czego powstają?

To nie jest moja pierwsza wizyta w fabryce. Tym razem jednak mogłam śmiało wszystko dla Was sfotografować, zajrzeć w każdy zakamarek fabryki i dotknąć surowców, z jakich powstają płytki. Te góry kruszywa to w pełni naturalna mieszkanka. Oczywiście jej skład owiany jest totalną tajemnicą, ponieważ specjaliści dobierają każdy składnik tak, aby powiązany z innymi stanowił, jak najtrwalszą postawę płytek.

Fabryka-Showroom-Tubądzin-Płyty-Wielkoformatowe-Gresy-kruszywo Fabryka-Showroom-Tubądzin-Płyty-Wielkoformatowe-Gresy-surowce

Jaką drogę muszą przejść płyty wielkoformatowe?

Proces powstawania płyt jest w pełni zautomatyzowany. Maszyna odmierza odpowiednie ilości mieszanek, odpowiada za pocięcie na odpowiednie formaty, za pokrycie szkliwem, polerowanie i rektyfikację.

Fabryka-Showroom-Tubądzin-Płyty-Wielkoformatowe-Gresy-początek

Fabryka-Tubądzin-Płyty-Wielkoformatowe-Gresy Fabryka-Tubądzin-Płyty-Wielkoformatowe-Gresy

Fabryka-Tubądzin-Płyty-Wielkoformatowe-Gresy

Piec – król fabryki

Dzięki drodze, jaką płytki odbywają w długim na całą halę piecu, produkt końcowy ma taką jakość. Wyobraźcie sobie, że podczas kilkudziesięciominutowego procesu wypału temperatura w piecu osiąga nawet 1200 stopni!

Fabryka na medal

Niestety okazało się, że mojej pomocy przy produkcji nikt nie potrzebował, mimo że ochoczo się zaoferowałam. Płytki mniejsze, większe i płyty wielkoformatowe same się wytworzyły. Mam wrażenie, że ingerencja ludzi w proces produkcji może w takiej fabryce ograniczać się jedynie do projektowania coraz to nowych wzorów. A czy nie to właśnie najbardziej powinno nas cieszyć?

Niech ludzie projektują, a maszyny niech realizują coraz bardziej ambitne projekty!

Ludzkiego oka nie da się jednak zastąpić w momencie kontroli jakości. Tutaj mają zostać wychwycone nawet najmniejsze odstępstwa od zaplanowanego efektu. Czuwa nad tym wydelegowany zespół Pań.

Jeszcze raz dziękuję Ceramice Tubądzin za możliwość namacalnego poznania tajników produkcji materiałów, które w codziennej pracy projektanta wnętrz mam przyjemność wykorzystywać.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj