Nowoczesna klasyka w sercu Warszawy

0
3720
nowoczesna-klasyka-mieszkanie-wnętrze-inspiracje-salon-kanapa-sztukateria-obrazy-białe-ściany

W praktyce projektowej nie rzadko zdarzają się przypadki, kiedy klient nie ma żadnych preferencji co do stylistyki przyszłego projektu. Brak zebranych inspiracji albo ich olbrzymia różnorodność potęgują pewne trudności. Inwestor czuje się rozkojarzony, ponieważ nie potrafi określić, w jakim wnętrzu chciałby mieszkać. I co dalej? Otóż odpowiedzialność spada na ramiona projektanta. Jak być? Tak naprawdę nie ma się czym przejmować – spójrzmy na otoczenie. To właśnie architektura i otaczające projekt środowisko może zadać wnętrzu kierunek stylistyczny. Dziś zobaczymy wnętrze w historycznej kamiennicy, gdzie nowoczesna klasyka nie jest przypadkowym wyborem!

Nowoczesna klasyka w luksusowej lokalizacji

Projekt, o którym dziś mowa znajduje się w bardzo klimatycznym i niezwykłym miejscu. Kamienica projektu Mariana Lalewicza przy ulicy Mokotowskiej w Warszawie to jedna z najbardziej luksusowych lokalizacji w czasach przedwojennych. Obecnie ten adres nie utracił swojego uroku, a ci, którzy chociażby raz spacerowali Mokotowską, zapewne zwrócili uwagę na klimatyczne paryskie podwórko tej kamiennicy.

nowoczesna-klasyka-mieszkanie-wnętrze-inspiracje-salon-kanapa-sztukateria-obrazy-białe-ściany-komin

Powiew francuskiej elegancji

W swojej nowej realizacji architekci z biura projektowego White Castle postanowili w pełni wykorzystać potencjał niezwykłej lokalizacji. Motywem przewodnim projektu stała się francuska klasyka z wykorzystaniem nowoczesnych elementów. Spójna kompozycja z wykorzystaniem podstawowych elementów klasycznego stylu w tym mieszkaniu robi ogromne wrażenie.

stolik-kawowy-marmur-jodełka-francuska-kanapa-poduszki

Nowoczesna klasyka – jak uzyskano taki charakter?

Głównymi elementami klasycznej stylistyki, które wykorzystano w tym projekcie, są wysokie listwy przypodłogowe, sztukaterie i ozdobne gzymsy. Oprócz tego architekci zastosowali kilka zabiegów, które podkreśliły charakter mieszkania i efekt od ogólnego wystroju. Są to szlachetne materiały – drewno i marmur oraz parkiet ułożony francuską jodełką. Centralnym akcentem w tej kompozycji jest kominek przy jednej ze ścian salonu.

nowoczesna-klasyka-mieszkanie-wnętrze-inspiracje-salon-kanapa-sztukateria-obrazy-białe-ściany

nowoczesna-klasyka-mieszkanie-wnętrze-inspiracje-salon-kanapa-sztukateria-obrazy-białe-ściany

Żeby wnętrze nie wyglądało na przetłoczone licznymi zdobieniami i charakterystycznymi dla klasyki elementami meble, lampy i dodatki są wykonane w typowej dla nowoczesnych wnętrz stylu. W taki sposób zachowano harmonię i spójność kompozycji.

jadalnia-kuhnia-kamiennica-inspiracje-0stół-wnętrze

Uwagę warto zwrócić również na kolorystykę mieszkania. Dla większości ścian wybrano jasnoszary kolor farby, który na pierwszy rzut oka wydaje się biały. W taki sposób, w zależności od ustawień światła we wnętrzu, może zmieniać się ogólne wizualne wrażenie od wnętrza.

nowoczesna-klasyka-mieszkanie-wnętrze-inspiracje-salon-kanapa-sztukateria-obrazy-białe-ściany-regał-stół

Źródło: materiały prasowe, White Castle
Zdjęcia: Tom Kurek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj