Nowe miejsce na mapie kreatywnej Warszawy – Showroom Flokk otwarty!

0
2814
nowy-showroom-flokk-inspiracje-kanapa-biuroa

Z przyjemnością witamy nowe miejsca, które przyczyniają się do rozwoju wzornictwa w Polsce. Tym razem z wielką przyjemnością przedstawiamy Wam nowootwarty showroom Flokk, który uzupełni kreatywną mapę Warszawy o dom marek biurowych, łączących siły, by ocalić naszą planetę od zaśmiecania. Jesteśmy już po otwarciu, więc zerknijmy do środka!

Designerski Showroom Flokk – kreatywne wyposażenie biurowe

Flokk to 440-metrowy dom kreatywnych marek specjalizujących się w rozwiązaniach dla biur. Wśród nich znajdziemy Profim HAG, RBM, RH, OFFECCT, Giroflex czy BMA. Showroom otworzył się przy ulicy Konstruktorskiej 12A. Za jego aranżację odpowiada poznańska pracownia mode:lina, która słynie ze swojego kreatywnego podejścia do projektowania.

nowy-showroom-flokk-inspiracje-kanapa-biuroa

Jak wygląda wnętrze?

Na showroom składają się aż dwie kondygnacje pięknie zaprojektowanej przestrzeni. Kreatywną ideę autorów czuć tuż przy wejściu do pomieszczenia. Całe wnętrze przenika industrialny klimat, głównie poprzez otwarty betonowy sufit i poprowadzone na nim kable oraz inne instalacje. Oprócz tego elementu wnętrze jest bardzo jasne i przytulnie. Wykorzystano między innymi dużo miękkich tekstur, w tym sofy oraz fotele. Projektanci postawili też na naturalne materiały, np. drewno.

instalacja-krzesła-inspiracje showroom-flokk-w-warszawie-inspiracje-biurowa-przestrzeń-krzesła-fotele-kanapa

Flokk to jeden z przewodnich producentów mebli biurowych, dlatego charter wnętrza miał nawiązywać do głównych założeń grupy. Co dokładnie? Przede wszystkim kreatywność i kreowanie komfortowych warunków do pracy. Ogromny nacisk położono również na nietuzinkowość designu i wyjątkowe kształty i kolory. Studiu mode:lina skutecznie udało się pokonać to wyzwanie!

stół-konferencyjny-inspiracje-krzesła

Nowy Showroom z szacunkiem dla planety

Grupa Flokk przejmuje się losem naszej planety. Właśnie dlatego główną ideą stworzenia projektu była produkcja artykułów, które nie będą zaśmiecać środowiska, tylko przyczynią się do jego oczyszczania. Ta koncepcja to naturalna konsekwencja marki, zwłaszcza że jest pionierem w zakresie zrównoważonego rozwoju. Już na początku lat 90, jako pierwsza firma w branży, zatrudniła pracownika, który zaczął zajmować się sprawami środowiska i klimatu. Życie to coś więcej niż zwykłe konsumowanie kolejnych dóbr i maksymalizacja zysków.

otwarcie-showroomu-flokk otwarcie-showroomu-flokk

Źródło: materiały prasowe, Profim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj