Najpiękniejsze autorskie plannery, kalendarze i notesy

1
18632

Zgodzimy się wszyscy, że notes, kalendarz czy planner to ważna rzecz nie tylko w pracy. Często jest niezbędnym wyposażeniem kobiecej torebki czy must have do porządkowania domowych notatek. Na szczęście odchodzimy już od masowo produkowanych kalendarzy oprawianych w skaj w kolorze marmurkowej zieleni butelkowej czy bordo. Pojawiła się piękna alternatywa w postaci autorskich notesów i plannerów, które są częścią nas, bo możemy je dopasować właśnie do nas. Oto kilka polskich marek, które urzekają pomysłowością, oryginalnością i jakością wykonania:

Zupagrafika

Zupagrafika to hiszpańsko-polski duet projektowy założony w 2012 roku przez Davida Navarro i Martynę Sobecką w Poznaniu. Główną inspiracją duetu jest powojenna modernistyczna architektura oraz papier. Za kultową serię wycinanek architektonicznych studio otrzymało sporo nagród, rozgłos i uznanie. W serii ukazały się również notesy BLOK-BLOK z bardzo przekonującymi ilustracjami blokowisk z Polski i Europy.

kalendarz

kalendarz 2018

kalendarz 2018

źródło: Papierniczeni

Powidoki

Powidoki to designerskie plannery z kolekcji STONE MARBLE.

kalendarz 2018

kalendarz 2018

źródło: Powidoki

Kapotka

Kapotka projektuje kolorowe wzory i drukuje je na planerach, notesach i kalendarzach. Łączy zainteresowanie planowaniem i organizacją wraz z tworzeniem kolorowych i wesołych wzorów.

planner 2018

planner 2018

planner 2018

źródło: Kapotka

Wondermarket

Plannery Wondermarket wyróżnia prosty design, nowoczesne kolory i indywidualny styl. Produkt powstał z zamiłowania do porządku i w oparciu o doświadczenie w zarządzaniu czasem. Pozwala także na realizację długofalowych planów 😉

planner 2018

planner 2018

źródło: Wondermarket

Make My Day

Make My Day to polska marka stworzona od początku do końca z pasją. To wyjątkowy, minimalistyczny design połączony z funkcjonalnym wnętrzem.

kalendarz planner

kalendarz planner

źródło: Make My Day

Oprawa Treści

Oprawa Treści to projekt, który powstał pod skrzydłami międzypokoleniowej introligatorni funkcjonującej od dekad w Mszczonowie niedaleko Warszawy. W niewielkiej pracowni są wytwarzane ręcznie marmurkowe notesy. Wzory na okładkę powstają za pomocą techniki marmurkowania, dlatego każdy notes jest niepowtarzalny.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

źródło: Papierniczeni

Ikooko

“Brzmienie lasu” od marki Ikooko to nowy autorski kalendarz na 2018 rok. Zawiera 12 ilustracji obrazujących wschody i zachody słońca i księżyca, magię lasu i tajemnicę wody, błękit i zieleń w miłosnym uścisku. To kształty natury, sny oraz wspomnienia samej autorki Reny Grzybek.

kalendarz 2018

kalendarz 2018

źródło: Ikooko

PROJEKT NOTES NO.1

Projekt Notes No.1 to pierwsza edycja kolekcjonerskich notatników, wykonanych bez kompromisów – z niezwykłych papierów, z wykorzystaniem unikalnych technik drukarskich, z precyzyjnym przeszyciem nićmi na grzbiecie.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

źródło: Papierniczeni

1 KOMENTARZ

  1. Świetny wpis, trzeba przyznać, że motyw marmuru jest olbrzymim hitem, dlatego też najbardziej podoba nam się planner Powidoki i Make My Day. Niestety za takie piękno trzeba też słono zapłacić. 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here