Mosiężne uchwyty PAP DECO w obliczu trendów wnętrzarskich 2024 roku – quiet luxury, eclectic oraz srebrne akcenty! 

0
386

Z nowym rokiem pojawiają się świeże, nowatorskie idee dotyczące projektowania i aranżacji wnętrz. Niekiedy wraca się do stylów z poprzednich lat, nadając im innego wydźwięku, a czasami od podstaw powstają założenia zaskakujące i inspirujące. Rzemieślnicza manufaktura PAP DECO od ponad 30 lat postępuje według zasad kreowania ponadczasowego wzornictwa. Łączy się ono z każdym stylem czy trendem zakorzenionym w estetyce wysokiej klasy. Mosiężne, ręcznie wykonywane uchwyty meblowe, drzwiowe, gałki i t-bary do mebli mogą przybrać różnorodne formy. Znajdziemy też różne wybarwienia lecz przede wszystkim stanowią o trwałości i szlachetności materiału jakim jest mosiądz. W 2024 roku triumfować będą srebrne kolory uchwytów, ich niebanalne rzeźbienia. Postawiono też na obłości i styl quiet luxury, który zdecydowanie zaskarbi sobie przychylność miłośników unikalnej i wysokiej klasy biżuterii meblowej. 

Mosiężne uchwyty PAP DECO

Soft minimalism i japandi w jednym

Rzeźbione ręcznie uchwyty meblowe i dekoracje ścienne potrafią całkowicie odmienić charakter pomieszczenia, są swego rodzaju sztuką – swoistą rzeźbą o walorach użytkowych. Nawet w minimalistycznych aranżacjach takich jak soft minimalism czy japandi znajdą swoje miejsce i sprawią, że przestrzeń zyska unikalną ozdobę zarówno komód, szaf jak i zabudowy w garderobie. Obłe motywy, subtelna ornamentyka czy geometryczne kształty będą najcelniejszym wyborem w przypadku uchwytów, mających uwieńczyć omawiane style. 

mosiężne -uchwyty-pap-deco

Nienachalny quiet luxury – szlachetność i naturalne piękno 

Bogactwo naturalnych i wysokiej klasy materiałów o wysublimowanej formie, to fundamentalne cechy stylu quiet luxury. Uchwyty do mebli i drzwi z mini kolekcji ArcheCollection powstały z myślą o wnętrzach, w których najistotniejszym jest kunszt i precyzja wykonanych mebli, tkanin oraz dekoracji. Mosiądz jest jednym z tych materiałów, które oprócz swej niebywałej długowieczności może zyskać dowolną formę, ograniczoną wyłącznie wyobraźnią. Wyrafinowane, niekiedy abstrakcyjne motywy podkreślą prezencję wnętrz w stylu quiet luxury, unikając zbędnego przepychu, który należy pominąć.

Metaliczne akcenty czyli uchwyty w kolorach chromu i niklu

Srebro we wnętrzach ponownie wróciło do łask, wprowadzające element futurystyczny, stanowiący kontrast w opozycji do klasycznych mebli. Można dopasować je do barw pomieszczenia: chłodnych lub ciepłych. Zarówno minimalistyczne modele jak i te rzeźbione zyskują nieco nonszalancką nutę, odbiegając od złocistych dekoracji, które opierają się o nieśmiertelną klasykę.

mosiężne -uchwyty-pap-deco
mosiężne -uchwyty-pap-deco
mosiężne -uchwyty-pap-deco

Eklektyzm w eleganckim wymiarze – – mosiądz i drewno na pierwszym planie 

Jednym z najbardziej wdzięcznych stylów we wnętrzach jest właśnie styl eclectic, w którym to najistotniejsza jest umiejętność przeplatania różnorodnych cech. Czasami wystarczy prawidłowo kompletować niewielkie elementy np.: instalacje ścienne czy uchwyty meblowe by wykreować spójny eklektyzm. Dzięki zastosowaniu eleganckich, wysublimowanych motywów można zaaranżować zupełnie inny styl niż dotychczas przyjęty jako eclectic – czyli ten pełen kolorów i wzorów. Dla zwolenników stonowanych barw, wyrafinowanych mebli i dekoracji kreuje się nieco odmienny wariant stylu eclectic zakorzeniony w klasyce. 

mosiężne-uchwyty-pap-deco

Źródło: Materiał prasowy marki Pap Deco

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here