Meetblogin 2018 – po co spotkali się blogerzy piszący o wnętrzach

0
2060

Meetblogin to spotkanie polskiej blogosfery wnętrzarskiej, które co roku zwołuje do Łodzi najciekawszych wydawców i ciekawe marki, które chętnie dzielą się z uczestnikami tym, co najlepsze. Przeczytajcie sami, co czekało między innymi na PoliszDesign w tym roku.

Refleksje podczas VI edycji Meetblogin

To już VI edycja zjazdu blogerów wnętrzarskich w Łodzi. W tym roku jednak całkiem odmieniona. Zmienił się przede wszystkim termin imprezy, który został przeniesiony z jesiennego października na wiosenny maj. Wychodząc już od samej pogody można przypuszczać, że aura była co najmniej przyjemna. I rzeczywiście tak było. Świeciło słońce, chwilami padał lekki deszczyk, a nam towarzyszyły Refleksje, które były hasłem przewodnim tegorocznej edycji Łódź Design Festival.

Zdjęcia: Karolina Grabowska Kaboompics

Codzienność ma to do siebie, że pędzimy zbyt szybko i coraz rzadziej zatrzymujemy się nad tym, co nas otacza. Pędzimy za czymś nowym- lepszym, nie zdążając zachwycić się tym, co dopiero zostało stworzone i przede wszystkim tym przez kogo to zostało stworzone. W tym roku staraliśmy się to zmienić i dostrzec człowieka, który jest twórcą. Przyglądaliśmy się jego pracy i radości z niej płynącej. Owoce tej celebracji podziwialiśmy na wystawach prezentowanych podczas festiwalu, a nawet sami mieliśmy okazję wczuć się w ich rolę podczas warsztatów, które oferowało nam spotkanie Meetblogin.

Z perspektywy PoliszDesign

Po przyjeździe do Łodzi, już na dobry początek w wyjątkowo słodki sposób przywitał nas Barlinek. Przygotowano dla nas warsztaty tworzenia własnych pralin z przepysznej mlecznej, białej i deserowej czekolady. A my jako redakcja po ponad godzinnej podróży z Warszawy nie marzyliśmy o niczym innym jak o dużej dawce energii podczas Taste of life! I tak było. Energii nie brakowało. Ani energii, ani mobilizacji. Jedyne, przed czym ciężko było się powstrzymać to zjedzenie czekoladek przed powrotem do domu, które na stołach wyglądały bardzo kusząco, a w złotych opakowaniach jeszcze bardziej zachwycająco! Sami tylko spójrzcie na zdjęcia.

Zdjęcia: Karolina Grabowska Kaboompics

Po stworzeniu tego, co najsłodsze, nie poprzestawaliśmy w działaniu ani na chwilę. Kolejnym punktem w piątkowym programie były warsztaty zorganizowane przez markę Markslojd, która z pomocą Anny-Marii w sympatyczny sposób wprowadziła nas w temat skandynawskiego dizajnu. A jeszcze przed tym- zaskoczyła! Marka Markslojd  postanowiła wyróżnić PoliszDesign i nagrodzić nas za najlepszy projekt lampy w konkursie, który organizoawała jeszcze przed spotkaniem. To nasz pierwszy a zarazem wyjątkowy sukces podczas wydarzenia Meetblogin. Będziemy go wspominać bardzo długo i bardzo miło – Dziękujemy!

Zdjęcie: Karolina Grabowska Kaboompics

Na tym oczywiśnie nie koniec, ponieważ Markslojd postanowił obdarować jeszcze każdą z uczestniczek lampą- gwiazdą, którą miałyśmy własnoręcznie udekorować! Było to bardzo angażujące zajęcie z wykorzystaniem nie tylko farb, sprayów, mazaków, czy wykrawaczy do papieru, ale przede wszystkim pełnej kreatywności! To było nie lada wyzwanie stworzyć coś piękniejszego, niż było w chwili obecnej. O dziwo, efekt końcowy był urzekający! Spójrzcie sami!

Zdjęcie: PoliszDesign

Drugiego dnia podczas spotkania Meetblogin przywitała nas marka TGhome, która zaproponowała stylizację stołów według różnych tematów. Mogliśmy tu użyć cudownej ceramicznej zastawy stołowej, z której słynie TGhome i dowolnie komponować ją w nasze zestawienia, tak, aby odpowiednio wpisywały się w wybraną tematykę.  Różnorodne kształty i zdobienia idealnie łączyły się z bogatymi dekoracjami stołu, które miałyśmy do wyboru. A wybór był nieziemski! Mimo, iż każda z nas miała swoją indywidualną wizję tworzenia- efekt był zaskakujący.

Zdjęcie: PoliszDesign

Zaraz później ogromną przyjemność sprawiło nam spotkanie z przedstawicielką ceramiki Paradyż, która poznała nas z najnowszą kolekcją płytek ceramicznych. A te urzekły nas nie tylko niepowtarzalnymi wzorami, ale przede wszystkim szerokim polem zastosowania, które od razu zakreślało się w naszych głowach! Cała prezentacja stała się dla nas niesamowitą inspiracją do stworzenia wspólnymi siłami własnej wyjątkowej kolekcji. Temat był jeden- geometria. Cała reszta to nasza wyobraźnia. I tu można było się zdziwić, ile wyjątkowych pomysłów może powstać z jednego hasła. Bardzo ciekawe doświadczenie tym bardziej, że nasze pomysły wprowadziły w naszą kolekcję wieloznaczne elementy 😉

Zdjęcia: Karolina Grabowska Kaboompics

Następnym punktem programu był wykład Dagmary Forelements z udziałem marki Purmo, która mówiła o sztuce codzienności i inspiracjach dla domu czerpanych z otoczenia. Musimy przyznać, że Dagmara to naszym zdaniem to całkowicie właściwa osoba na odpowiednim miejscu! Można słuchać godzinami i śmiać się jeszcze długo po zakończeniu! Gorąco polecamy to doświadczenie.

Zdjęcie: Karolina Grabowska Kaboompics

Przy okazji spotkania z marką Purmo, czekała na nas kolejna nagroda za moodboard, który przygotowała Kasia. To nasz kolejny sukces!

Zdjęcie: Karolina Grabowska Kaboompics

Moodboard: Kate&Co

Niedziela to już niestety ostatni dzień spotkania Meetblogin, ale tak jak poprzednie dwa dni- równie intensywny. Rozpoczęliśmy go razem z marką Rosenthal, która zaproponowała nam malowanie porcelanowych aniołków. W tej kwestii nie pozostało nam nic innego, jak włączyć maksymalne skupienie i wyjątkową precyzję, aby stworzyć piękną figurkę, co jak możecie się domyślać nie było łatwym zadaniem.

Zdjęcie: Karolina Grabowska Kaboompics

Pomimo przeświadczenia, że malowanie porcelany będzie dla nas najtrudniejszym zadaniem podczas spotkania Meetblogin, Magda z Dekorujonline postawiła nam jeszcze większe wyzwanie! Było nim origami. W tej kwestii tylko najwytrwalsi dali radę. Jednak każdy walczył do końca!

Zdjęcie: Karolina Grabowska Kaboompics

Trzydniowy pobyt na Łódź Design Festival zakończyliśmy wykładem Oli Munzar, która opowiedziała o utartych ścieżkach w postrzeganiu materiałów i radziła jak sprawić, by z nich zejść. Ola jest mówczynią na tyle angażującą, że każda z nas miała ochotę i ochotę zaspokoiła zostając aż do samego końca spotkania! Było pięknie, interesująco i do tego zabawnie. A przede wszystkim BYŁO WARTO.

Nie pierwszy raz i mamy nadzieję, że nie ostatni mieliśmy okazję być uczestniczkami spotkania Meetblogin. To niesamowite doświadczenie, które owocuje przez cały kolejny rok. A w tym roku było dodatkowo szczególnie, ponieważ miałyśmy okazję być ambasadorkami całego wydarzenia jakim jest Łódź Design Festival. 

Zdjęcie: Karolina Grabowska Kaboompics

Szczególne podziękowania należą się tu Uli Michalak, która swoim stuprocentowym zaangażowaniem w organizację Meetblogin stworzyła wspaniałą przestrzeń do spotkań, wymiany doświadczeń i integracji polskiej wnętrzarskiej blogosfery.

Wielka buźka! Było świetnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj