Meble w stylu prowansalskim – jak zastosować we wnętrzu?

0
2338
kredens-meble-w-stylu-prowansalskim

Każdy styl projektowania wnętrz ma swoje charakterystyczne cechy i zasady kreowania odpowiedniego wystroju. Na co dzień widzimy wiele minimalistycznych, skandynawskich czy też klasycznych kompozycji. Łatwo więc jest określić, w jaki sposób takie wnętrza powstają. W zasadzie stylów jest dużo więcej i jednym z takich jest prowansalski. Czarujący i klimatyczny wystrój wnętrz Prowansji to niecodzienne połączenie charakterystycznych elementów, w tym dużą rolę w takim wystroju odgrywają meble w stylu prowansalskim. Specjalnie dla miłośników nietuzinkowych wnętrz inspirowanych duchem francuskich prowincji, przygotowaliśmy kilka prostych sugestii, jak poprawnie stworzyć wymarzony wystrój!

Meble w stylu prowansalskim – wprowadzamy klimat francuskich prowincji

Jak już wspomnieliśmy, meble w stylu prowansalskim to podstawa, która pozwoli stworzyć we wnętrzu prawdziwy klimat południowej Francji. W sprawie realizacji takich rozwiązań warto przyjrzeć się ofercie nowameblarnia.pl. Tu wieloletnie doświadczenie łączy się z wiedzą o charakterystycznych dla tego regionu wystrojach.

Prowansalskie meble w dużej mierze przypominają klasyczne, jest to spowodowane głównie wspólnymi dla tych dwóch stylów detalami dekoracyjnymi. Najczęściej stosowanym materiałem jest drewno, z zachowaniem jego naturalnej kolorystyki lub rozbielone. Oprócz tego ważnym ich elementem jest rustykalność, w końcu mowa o stylu, który powstał w prowincjach. A więc wszelkie zatarcia i niedoskonałości są jak najbardziej akceptowane dla tego typu mebli.

Styl prowansalski – a co z resztą wnętrza?

Styl tradycyjnych wnętrz południowej Francji to połączenie klasyki ludowej i prowincjonalnej rustykalności. Ten styl również dobrze opisuje pojęcie eklektyzmu, ponieważ większość autentycznych prowansalskich wnętrz prowincjonalni Francuzi tworzyli na podstawie inspiracji jaskrawymi pałacowymi wnętrzami. Stąd próbowali odtwarzać frezowane klasyczne elementy i łączyć je z już istniejącymi wystrojami swoich wnętrz.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to wnętrza Prowansji są jasne i wykorzystują głównie łagodne naturalne kolory takie jak biel, beż, terakota czy też na przykład delikatny błękit. Podoba zasada naturalności dotyczy również doboru materiałów wykończeniowych. W prowansalskich wnętrzach często spotyka się kamień układany w geometryczne wzory, bielone drewno oraz cegła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj