Martwa natura na ubraniach polskiej marki

0
4405
Ubrania risk made in warsaw inspiracje martwa natura kwiaty

Nowa kolekcja ubrań RISK made in Warsaw pod nazwą „ART THERAPY” miała swoją premierę 5 listopada. Ta kolekcja stanie się wyjątkowa dla każdego miłośnika sztuki, bo przecież powstała w kolaboracji z wybitnym polskim artystą i konserwatorem dzieł sztuki Tomaszem Poznyszem. Łącząc współczesne spojrzenie z technologią dawnych mistrzów i mistrzyń holenderskiej sztuki, malarz stworzył obraz na specjalne zamówienie marki. Teraz martwa natura z obrazu przeniosła się na nową kolekcję polskiej marki. Zobaczmy więc, jak wygląda sztuka na ubraniach.

Skąd pomysł na tak oryginalną kolekcję?

Główną inspiracją Antoniny Sameckiej, współzałożycielki Riska, była wystawa w Rijksmuseum pod szydłem „ART AS THERAPY”. Kuratorzy projektu byli przekonani o terapeutycznych działaniach sztuki i jej wpływie na codzienne funkcjonowania człowieka. W tym na miłość, pracę, seks, pieniądze i relacje. Jedna z wystawionych prac miała szczególne znaczenie dla powstania nowej kolekcji. Obraz martwej natury przedstawiający truskawki, a pod nimi żółta kartka „Chcę się rozwieść. Chyba się odkochałem„.

Ubrania risk made in warsaw inspiracje martwa natura kwiaty

Wspaniały był również komentarz pod obrazem jednego z kuratorów wystawy Alaina de Bottona. Chodziło w nim o to, że artysta, żeby namalować martwą naturę, powinien przejrzeć się przedmiotom na nowo, tak jakby ich wcześniej nigdy nie widział. To samo podejście powinniśmy zastosować do wieloletniego partnera i właściwie do wszystkiego, co kochamy. Miłość opiera się na docenianiu – a kiedy zapominamy o docenianiu, miłość się kończy.

Ubrania risk made in warsaw inspiracje martwa natura golf

Ubrania risk made in warsaw inspiracje martwa natura sukienka

Martwa natura Tomasza Przybysza

Proces powstania obrazu trwał ponad miesiąc. W swojej pracy artysta wybitnie wykorzystał techniczne i technologiczne zasady malarstwa holenderskiego XVI i XVII w. Na obrazie można znaleźć obfitą ilość warzyw i owoców, między innymi dynię, brokuły, por, jabłka, kalafiora, a nawet marynowane grzybki. „ART THERAPY” to jesienno-zimowa kolekcja. Właśnie dlatego założycielki marki i autor obrazu wzięli na warsztat zwyczajne warzywa, które tradycyjnie jadamy w Polsce jesienią i zimą.

Ubrania risk made in warsaw inspiracje kwiaty martwa natura inspiracje rośliny kwiaty

Nie mniej jednak autorzy chcieli wzbogacić wegańską martwą naturę o ciekawe przedmioty i elementy. W taki sposób pojawił się pomysł, by dodać do obrazu charakterystyczne dla stylistyki tego malarstwa wenitatywne symbole – zwierzęcą czaszkę, puste kieliszki i robaki. „Zegarek kieszonkowy jest moim osobistym dodatkiem. W holenderskich martwych naturach urządzenia do odmierzania czasu symbolizowały jego nieubłagany upływ” – mówi Tomasz Przybysz.

Ubrania risk made in warsaw inspiracje kwiaty

Kolekcja „ART THERAPY” – martwa natura na ubraniach

Nowa kolekcja RISK made in Warsaw składa się z dziesięciu ubrań, w tym sukienki, golfa, koszuli i apaszki. Produkty można znaleźć bezpośrednio we flagowym sklepie przy ulicy Szpitalnej 6A lub na stronie.

martwa natura obraz risk made in warsaw tomasz poznysz

Źródło: materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj