Little Lights rzuca nowe światło na design

0
3968

little-lights-lampy-pracownia

Na początku był pomysł podyktowany własnymi potrzebami. Patrycja Dołęgowska szukała lampy w kształcie litery. Zależało jej, by była nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna. Niestety nie znalazła niczego odpowiedniego na sklepowych półkach i postanowiła wziąć sprawy we własne ręce (dosłownie!). Bez biznesplanu w kieszeni i ambicji na podbój rynku zaczęła tworzyć pierwsze lampy.

Na początku to faktycznie był raczej pomysł na wolny czas. Nie byliśmy pewni, czy to zadziała na naszym polskim rynku, więc podchodziliśmy do tego bardziej na luzie. Ale szybko przekonaliśmy się, że musimy zmienić podejście. Kiedy machina ruszyła, zainteresowanie lampkami rosło z dnia na dzień – wspomina Patrycja.

patrycja-little-lights

little-lights-lampy-pracownia-2

little-lights-lampy-pracownia-3

little-lights-lampy-pracownia-4

little-lights-lampy-pracownia-5

little-lights-lampy-pracownia-6

Krakowska pracownia Little Lights to prawdziwa manufaktura. Każda lampka powstaje od początku do końca ręcznie. Cały proces jest dosyć czasochłonny, każdy detal ma znaczenie. Najpierw powstaje projekt, na podstawie którego wycinane są kształty. Potem przychodzi etap klejenia i projektowanie rozmieszczenia lampek. Na deser zostaje wybór kolorów i malowanie lampki. Na życzenie klienta Alicja realizuje również indywidualne zamówienia, co jest sporym atutem jej pracowni.

Twórcza energia rozpierała ją do zawsze, podobnie jak chęć pracy na własny rachunek. Po okresie poszukiwań, prób i eksperymentów projektantka znalazła swoją rękodzielniczą przystań.

little-lights-lampy-lisek-serce-litery

Od zawsze chciałam być twórcą, szukałam pomysłu i przechodziłam przez wiele dziedzin tworzenia, od fotografii przez dzierganie z włóczki, po tworzenie lampek :). Od zawsze też wiedziałam, że chcę pracować sama dla siebie. Być swoim własnym szefem. Szukałam więc czegoś, co połączy te dwie rzeczy, w czym będę mogła realizować swoje twórcze zapędy, ale również wykorzystać smykałkę biznesową – mówi Patrycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here