Konkurs dla architektów „Wnętrze Roku” rozstrzygnięto!

0
3178
PoliszDesign-Agnieszka Trebenda-Toczydłowska, Krzysztof Toczydłowski_TTA STUDI_2
TTA STUDIO

Obserwujemy przełom rozwoju polskiej architektury wnętrz! Dlatego między innymi powstaje ostatnio wiele konkursów dla twórców z tej branży. Rozstrzygnięto właśnie pierwszy niezależny konkurs dla architektów wnętrz, a my już zdążyliśmy poznać jego zwycięzców! Pod koniec lutego mieliśmy okazję zapoznać się z najlepszymi pracami wybitnych polskich twórców! Co się działo i kto zwyciężył, opowiemy więc w dzisiejszym artykule!

Konkurs dla architektów „Wnętrze Roku”

Właśnie zakończył się konkurs dla architektów „Wnętrze Roku” i już zdążyliśmy poznać jego wyniki. Od samego początku zainicjowania tego wydarzenia przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz konkurs cieszył się ogromną popularnością. Do udziału zgłosiło się ponad 200 pracowni architektonicznych. Sednem tej inicjatywy była niezależność, a więc organizatorzy gwarantowali obiektywne spojrzenie na nadesłane prace bez konieczności uwzględnienia w projekcie wybranych marek.

konkurs-dla-architektów-wnętrze-roku-zwyciezcy

Przebieg konkursu

Zasady konkursu ogłoszono jeszcze w kwietniu minionego roku. Każdy architekt, architekt wnętrz lub projektant miał więc okazję przedstawić własne dzieło oraz wziąć udział w gonitwie za przewidzianymi dla zwycięzców nagrodami. Łączna pula nagród w konkursie przekroczyła 100 000 złotych.

Po upływie terminu zgłoszenia okazało się, że do konkursu nadesłano rekordową liczbę prac! Dlatego po naradach finałowych jurorzy zdecydowali się na wyodrębnienie 20 najlepszych prac spośród 200 nadesłanych. Z tej puli wybrano zwycięzców w kategoriach: wnętrze prywatne oraz wnętrze publiczne. Oprócz tego zdecydowano się na dwa równorzędne wyróżnienia. Łatwo się domyślić, że eksperci stanęli przed ogromnym wyzwaniem, dlatego kryteriami do oceny prac była innowacyjność i wdrożenie oryginalnych designerskich rozwiązań w projektach.

Konkurs dla architektów „Wnętrze Roku” – kto zwyciężył?

W kategorii Wnętrze Prywatne zwyciężyli architekci z pracowni MUS Architekci. Drugie miejsce zajęła praca studia My Space. Trzecia nagroda powędrowała w ręce Katarzyny Widawskiej z Widawscy Studio Architektury.

wnętrze-roku-konkusr-dla-architektów-inspiracje-drewniane-szafki-minimalizm-czarne-elementy-krzesła-biel
MUS Architekci
wnętrze-roku-konkusr-dla-architektów-inspiracje-drewniane-szafki-minimalizm-czarne-elementy-krzesła-biel
MUS Architekci
My-space-czarna-łazienka-inspiracje-duża-wanna
My Space
salon-wnętrze-roku-konkurs-dla-architektów-inspiracje-narożlin-drewniana podłoga
My Space
proste-wnętrz-roku-konkurs-dla-architektów-wnętrz-kuchnia-z-wyspą-jasna
Widawscy Studio Architektury
Widawscy Studio Architektury

W kategorii Wnętrze Publiczne zwyciężyła pracownia NArchitekTURA. Drugie i trzecie miejsce zajęły projekty Agnieszki Trebendy-Toczydłowskiej oraz Krzysztofa Toczydłowskiego z TTA STUDIO.

NArchitekTURA-konkurs-dla-architektów-wnętrze-publiczne
NArchitekTURA
NArchitekTURA-konkurs-dla-architektów-wnętrze-publiczne
NArchitekTURA
wnętrze-publiczne-inspiracje
TTA STUDIO
TTA STUDIO
TTA STUDIO
Wyróżnienie III TTA STUDIO

Wyróżnienia w kategorii Wnętrze Publiczne przyznano Marcinowi Kolanusowi i Józefowi Franczokowi z PORT pracownia i studio architektury oraz Marcie Koniczuk, reprezentującej Pracownię Architektury Wnętrz Marta Koniczuk.

wnętrze-szkoły-inspiracje
PORT
wnętrze-publicne-inspiracje-czerń-biel-krzesła-lapmy
Pracownia Architektury Wnętrz Marta Koniczuk

Kiedy patrzymy na zwycięskie prace, rodzi się w nas nadzieja na fantastyczną przyszłość polskiej architektury wnętrz prywatnych i użytkowych. Zamierzamy więc śledzić kolejne konkursy z tego cyklu.

Źródło: materiały prasowe, Wnętrze Roku SAW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here