Jak zachować witaminy na dłużej? Lodówka inspirowana naturą

0
9687
jak-zachować-witaminy-na-dłużej-inspiracje-lodówka-beko-harvestfresh

Pomimo że od wieków próbujemy ją opanować, natura wciąż nas zaskakuje. Wystarczy jednak uzbroić się w cierpliwość i obserwować – to metoda, dzięki której w naturze znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas kwestie. Właśnie w taki sposób eksperci Beko znaleźli odpowiedz na pytanie jak zachować witaminy w warzywach i owocach na dłużej. Przedstawili więc innowacyjną technologię HarvestFresh – nowoczesne rozwiązanie dla lodówek, które pozwala cieszyć się bogatą w witaminy żywnością jeszcze dłużej!

Technologia inspirowana naturą – Beko HarvestFresh

Firma Beko od lat słynie ze swoich innowacyjnych technologii, które stosuje w produkcji urządzeń AGD. Ostatnim wynalazkiem, który przykuł naszą uwagę, jest nowa funkcja HarvestFresh, zastosowana w lodówkach i przeznaczona do jeszcze bardziej efektywnego przechowywania owoców i warzyw. Inspirowana naturą technologia polega na stosowaniu 3 kolorów (niebieski, zielony i czerwony), imitujących 24-godzinnny cykl słońca, tym samym tworząc w lodówce warunki maksymalnie zbliżone do naturalnych.

jak-zachować-witaminy-na-dłużej-inspiracje-lodówka-beko-harvestfresh

Technologia inspirowana naturą – Beko HarvestFresh

Życie roślin jest ściśle powiązane z cyklem słońca, ponieważ jest ono głównym czynnikiem, który pobudza je do rozwoju. Doskonale wiemy, że świeże owoce i warzywa spożyte tuż po zerwaniu mają maksymalną ilość wartości odżywczych, witamin i minerałów, zaś już po kilku godzinach tracą ponad połowę naturalnych właściwości. W związku z tym, ludzie od lat szukali sposobu, aby zachować na dłużej to, co najlepsze w żywności roślinnej. Eksperci Beko, jako pierwsi zaprezentowali rozwiązanie tego problemu! Przedstawili technologię Beko HarvestFresh, która dzięki funkcji trzech kolorów naśladuje naturalny cykl słońca w lodówce.

lodówka-beko-harvestfresh
Lodówka BEKO z funkcją HarvestFresh
jak-zachować-witaminy-na-dłużej-inspiracje-lodówka-beko-harvestfresh
Lodówka BEKO z funkcją HarvestFresh

W świeżych warzywach i owocach najczęściej występują Witaminy A i C. Niezależne badania wskazują na to, że produkty bezpośrednio poddane działaniu technologii świetlnej w porównaniu do przechowywanych w zwykłych lodówkach. Ten fakt zaciekawi osoby, dla których szczególne znaczenie mają zdrowa dieta i kontrola bilansu spożywanych wartości odżywczych.

lodówka-beko

Źródło: materiały prasowe, Neonet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj