Homebook – premiera albumu Homebook Design vol. 7

0
2009
Homebook – premiera albumu Homebook Design vol. 7

Homebook – odpowiedzialny design i ponadczasowe wnętrza

Portal Homebook.pl wydał nowy album, to już siódme wydanie książki. Musicie po niego sięgnąć, dlatego, że znalazły się w nim najpiękniejsze wnętrza autorstwa wybranych polskich pracowni współpracujących z Homebook.pl. Najnowszy album liczy aż 30 projektów i 255 stron. Odnajdziecie tam nie tylko inspirujące rozwiązania do waszych domów, ale i zachętę, by mieszkać bardziej świadomie i odpowiedzialnie. Co przede wszystkim znajdziecie w siódmej edycji albumu Homebook Design? Ukłon w stronę ponadczasowego projektowania! Każdy z przedstawionych w książce projektów przenosi czytelnika do świata, w którym najlepszy design wyznaczają niedominujące trendy! Przede wszystkim jest to świadomość i innowacyjność zastosowanych rozwiązań oraz odwaga w podejmowaniu nieszablonowych decyzji.

Design to moc mądrej kreacji

Rosnąca dyskusja nad less waste i odpowiedzialnością za generowane dobra oraz sposoby zagospodarowania przestrzeni, przez długi okres wykluczała ze sfery swoich zainteresowań świat designu. Ponad to, zyskujące na znaczeniu w ostatnich latach idea circular economy i rezygnacja z tymczasowych trendów na rzecz ponadczasowości, zapoczątkowały zwrot ku odpowiedzialnemu projektowaniu. Podsumowując, właśnie to hasło stało się inspiracją dla twórców albumu i motywem przewodnim publikacji.
Jak co roku, zależało nam na zgromadzeniu w jednym miejscu projektów o różnorodnych stylach, metrażach i rozwiązaniach. Każdy z nich inspiruje i udowadnia, że połączenie funkcji i estetyki z rozwiązaniami less waste jest możliwe, a korzystanie z udogodnień współczesności i poszanowanie dla surowców i materiałów mogą iść w parze” – mówi Anna Poprawska, redaktor naczelna albumu Homebook Design vol. 7.

Mnogość rozwiązań i stylów

Homebook Design vol. 7 – czego możecie się spodziewać, zaglądając do nowego albumu, siódmej już publikacji, której wydawcą jest platforma Homebook.pl? Po pierwsze, projekty w duchu biophilia design, czerpanie pełnymi garściami ze stylu vintage, zauroczenie naturalnymi materiałami i akcentami przeszłości. Po drugie, znajdziecie 30 projektów domów, apartamentów i mieszkań oraz nieskończoną ilość niestandardowych rozwiązań. Innymi słowy, każdy z was znajdzie coś dla siebie. Po trzecie, wśród nich również abstrakcyjny mural w jednej z łazienek podwarszawskiego domu. Drzewo oliwne rosnące w przestrzeni zabudowanej werandy szczecińskiej inwestycji oraz odpowiednio zaimpregnowany mur pruski, wkomponowany w jedną ze ścian pomieszczenia w warmińskim domu. Jednak, to tylko część inspirujących rozwiązań, o których możemy przeczytać w najnowszym albumie Homebook’a!!
Odpowiedzialne projektowanie to nie tylko kompletny projekt ekologicznego domu. To również renowacja starej posadzki zamiast kupna paneli, to używanie naturalnych i biodegradowalnych materiałów. To zastosowanie takiego samego materiału do kilku elementów wnętrza, by zniwelować część odpadów. To dekoracje DIY, to meble z drugiej ręki lub od lokalnych rzemieślników. Wszystko po to, by pokazać, że bez względu na gust i preferowany styl, możesz stworzyć wnętrze z poszanowaniem dla unikalnej historii miejsca lub elementów aranżacji i odpowiedzialnością za jego przyszłość” – mówi podsumowując Anna Poprawska.

Jak należy mieszkać? Homebook zna odpowiedź!

Podsumowując, tematem przewodnim siódmego wydania Homebook Design jest wspomniana już przez nas idea odpowiedzialnego projektowania. Jednak nie jest jedynym, co łączy projekty, które znalazły się na stronach książki. To również wychodzenie poza okowy społecznych ram i stereotypów oraz wyobrażeń na temat tego, jak mieszkać należy. Dlatego odpowiedź na to pytanie, zdaniem twórców albumu jest tylko jedna – dokładnie tak jak chcemy!
Gorąco zachęcamy do lektury nowego albumu! Homebook Design vol.7 znajdziecie w salonach Empik oraz na stronie sprzedaży homebookdesign.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj