Funkcjonalna kuchnia to też piękna kuchnia

0
9842

Kuchnia – to tu toczy się życie towarzyskie i rodzinne. Jest to najlepsze miejsce na pogaduchy, plotki i poranną kawę. Ulubione miejsce smakoszów, kawoszów, amatorów gotowania. Kuchnia to tak naprawdę serce domu, tu spotykają się drogi wszystkich domowników. Szybkie tempo dnia? W kuchni czas naprawdę potrafi się zatrzymać. Ciężki poranek? Pierwsze kroki po wstaniu z łóżka powinny kierować Was do kuchni, w której zjecie pożywne śniadanie i wypijecie ulubioną kawę czy herbatę.

Przestrzeń powinna być starannie przemyślana, aby tworzyła zgraną całość z resztą pomieszczeń. Jeżeli kuchnia połączona jest z salonem i tworzy open space, to warto postawić na minimalizm. Chcemy tu szczególnie zwrócić uwagę na baterie, które przybierają różne formy. Dobór kształtów to dowolność zależna od preferencji i całej estetyki pomieszczenia. Lubimy takie zestawy, które mają nowoczesny design, można łączyć je w różne kombinacje. Chcąc urządzić centrum dowodzenia, którym jest kuchnia, nie można zapomnieć o tak istotnych akcesoriach. Aranżacja to jednak bardzo indywidualna sprawa, my podpowiadamy i inspirujemy, jak może wyglądać dobrze rozplanowana kuchnia.

wyspa w kuchniBateria stojąca z wyciąganym natryskiem, zlewozmywak granitowy

Urządzenie funkcjonalnej i estetycznej kuchni wymaga przede wszystkim dopasowania jej do naszych potrzeb, znajomości zasad ergonomii, użycia dobrej jakości materiałów wykończeniowych, sprzętu oraz niezawodnej, trwałej armatury – i taką właśnie znaleźliśmy w ofercie FERRO. Podobno to właśnie w kuchni spędzamy co najmniej 10 godzin tygodniowo, dlatego warto uczynić ją pomieszczeniem przyjaznym dla pracy, pasji gotowania, a także wypoczynku. Nawet najmniejsza kuchnia powinna uwzględniać 4 strefy: zaopatrzenia, zmywania, przygotowywania oraz gotowania i pieczenia, a te o większym metrażu lub otwarte na salon, również część jadalnianą.

najlepsza armaturaBateria stojąca, zlewozmywak granitowy

Producenci przybywają także z pomocą, jeśli chodzi o ochronę środowiska. FERRO proponuje baterie, które zużywają mniej wody przy zachowaniu dużego komfortu użytkowania są więc przyjazne nie tylko dla środowiska, ale również dla naszego portfela. Wzornictwo jakie wybierzemy, zależy jedynie od planu aranżacji naszego wnętrza. My także uważamy, że dobrze urządzona kuchnia potrzebuje odpowiedniego sprzętu.

nowoczesna kuchniaBateria z wyciąganym natryskiem, zlewozmywak jednokomorowy granitowy

Warto zastanowić się również nad zlewozmywakiem – jednokomorowy lub dwukomorowy robi różnicę. Myślcie cały czas o swojej wygodzie, bo to ona jest najważniejsza przy codziennym użytkowaniu. Dopasować można także kształty, kolory i materiał tworzywa. Granitowy, ceramiczny, metalowy, kwadratowy, prostokątny czy okrągły – wybór należy do Was. Warto starannie przemyśleć tę kwestię, bo kuchnia to inwestycja na lata, średnio zmienia się jej wystrój co 10 lat, dlatego dobrze zadbać o każdy szczegół.

kran zlew srebrnyBateria stojąca, zlewozmywak dwukomorowy ze stali nierdzewnej

bateria zlewozmywakowa ferroBateria stojąca z wyciąganym natryskiem , zlewozmywak ze stali nierdzewnej

Macie już urządzoną kuchnię? Chętnie zobaczymy ją w komentarzach lub przesyłajcie nam zdjęcia mailem. Jesteśmy ciekawi, jak wygląda serce Waszego domu 🙂

Dziękujemy firmie Ferro za pomoc w przygotowaniu artykułu .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj