Festiwal Otwarte Mieszkania otwiera drzwi 30. krakowskich mieszkań!

0
2195
Fot. PION Studio

Komplet mebli z lat trzydziestych XX wieku, kuchenne kafle w baloniki, kolekcja plakatów z lat osiemdziesiątych, zielony taras z widokiem na Podgórze i wiele innych – to wszystko gwarantuje Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie w dniach 11-12 oraz 18-19 maja. Dzięki niemu możemy obejrzeć prawdziwe i oryginalne krakowskie wnętrza.

festiwal otwarte mieszkania
Fot. PION Studio
festiwal otwarte mieszkania mieszkanie w kamienicy
Fot. PION Studio

Festiwal Otwarte Mieszkania otwiera drzwi 30. krakowskich mieszkań

Festiwal Otwarte Mieszkania już po raz trzeci otwiera drzwi ponad trzydziestu niedostępnych na co dzień krakowskich wnętrz. W dwa majowe weekendy organizatorzy zapraszają do zwiedzania wyjątkowych przestrzeni. Będzie można zajrzeć do prywatnych mieszkań i domów. Otwarte też będą pracownie artystyczne oraz ciekawie zaprojektowane lokale użytkowe, które zostaną udostępnione specjalnie na czas Festiwalu.

Fot. Paula Pietruszka

W tym roku zobaczyć będzie można między innymi: mieszkanie Justyny Kuski i Maćka Jeżyka (ONI studio) na osiedlu Widok, opisanym przez Beatę Chomątowską w książce „Betonia“. Warto też zajrzeć do eklektycznego mieszkania architekta Wojciecha Nowaka oraz pracownie malarskiej Anny Karpowicz-Westner i Katarzyny Karpowicz na staromiejskim poddaszu.

Paula Pietruszka
Fot. Paula Pietruszka

Po każdym wnętrzu uczestników oprowadzą właściciele lub projektanci, nierzadko opowiadając o życiu codziennym w danej przestrzeni oraz o procesie jej urządzania. Zwiedzanie odbywa się w kameralnej atmosferze, sprzyjającej rozmowom – nie tylko na temat wystroju wnętrz, dizajnu czy architektury.

Warsztaty dla chętnych i spacer po dachach Kazimierza

Na uczestników czekają ponadto liczne wydarzenia towarzyszące. Warto wziąć udział w wykładach i warsztatach z projektowania, konserwacji zabytków czy wystroju wnętrz. Dzięki nim Festiwal ma także wymiar edukacyjny i stanowi platformę do nawiązywania kontaktów branżowych.

Nie zabraknie też bardzo oryginalnych propozycji. Chętni będą mogli wziąć udział w spacerze po dachach Kazimierza. Warta uwagi jest też propozycja improwizacji muzycznej inspirowanej konkretnym wnętrzem. Część z wydarzeń odbędzie się w Centrum Festiwalowym w Kamienicy Szołayskich – oddziale Muzeum Narodowego, przy placu Szczepańskim.

Wydarzenie począwszy od I edycji cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony instytucji kultury, mediów, a przede wszystkim samych uczestników – 2200 zarezerwowanych wejściówek i 1500 uczestników podczas II edycji.

Więcej informacji: www.fomkrakow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj