Domowa oranżeria

0
4666

Uwielbiasz rośliny, ale boisz się, że Twoje talenty ogrodnicze nie pozwolą na stworzenie domowego zielonego zakątka? Lubisz zieleń, a do swojego domu wybierasz jedynie akcesoria o praktycznym charakterze?

Od kliku sezonów w naszych doniczkach rządzą sukulenty i oplątwy, a dania zyskują smaku dzięki świeżym ziołom! Doniczki z nimi ustawiamy na kwietnikach, wieszamy lub tworzymy kompozycje w domowych szklarniach. Bawimy się roślinami i sposobami ich prezentacji!

1

1.Plantarium

Sukulenty to specjalna grupa roślin, która przystosowała się do życia w warunkach ograniczonego dostępu wody. Dzięki temu są łatwe w uprawie i odporne na zaniechania zapominalskich:) Co więcej, sukulenty występują w wielu różnych odmianach, więc każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

2

2. GrowRaw

3

3. FOR.REST

Oplątwy to natomiast tajemnicze tropikalne rośliny, które zaskakują tym, że ich korzenie potrzebują jedynie powietrza i dosłownie odrobiny wilgoci. Do ich uprawy nie potrzebujesz doniczek, ponieważ doskonale czuć będą się dosłownie wszędzie. Efektywnie wyglądają w szklanych pojemnikach, położone na kamieniach lub oparte o ceramiczne wazony. Oplątwy mogą też rosnąć “pionowo”, na wysokościach, dzięki czemu stanowią idealne zielone rozwiązanie dla małych przestrzeni.

4

4. Plantarium

5

5. Plantarium

Rośliny powietrzne (tak nazywane bywają oplątwy) doskonale pasują również do domowych szklarni. W ich wnętrzu stworzyć możesz miniaturowy ogród, który przywoła klimat amazońskiego lasu deszczowego.

Inspiruj się naturą i stawiaj na nieoczywiste formy! Dodaj kawałki drewna, kamienie lub szkiełka, by twoja szklarnia zyskała niepowtarzalnego charakteru.

6

6. Szklarnia

7

7. Glass Wood Me

Dla amatorów roślin “praktycznych” polecamy funkcjonalne zioła. Poza czysto estetycznym aspektem sprawdzą się jako aromatyczny dodatek do potraw. Możesz tworzyć z nich kompozycje w skrzynkach zarówno w domu jak i na balkonie lub ustawiać pojedynczo jako element urozmaicający kuchenny blat.

Wybierając konkretne rodzaje, pamiętaj, że zioła z marketów są zazwyczaj jednorazowe i nie nadają się do wielomiesięcznej uprawy. Chcąc znaleźć rośliny bardziej trwałe, wybierz się na lokalny bazarek lub do sklepu ogrodniczego. Istnieje szansa, że uda ci się tam znaleźć inne odmiany z terminem ważności dłuższym niż do kolejnej kolacji 🙂

8

8. Lamabo

9
9. KOLORY ZIEMI

Niezależnie od roślin warto przemyśleć, w czym będziemy je trzymać. Doniczki i osłonki to element wystroju, który powinien wpisywać się w klimat wnętrza lub wręcz przeciwnie – przełamywać go.

Do mieszkań w stylu loftowym pasować będą zarówno betonowe, ciężkie donice jak i delikatniejsze kolorowe o geometrycznych kształtach. Nieoczywisty dobór barw zbudować może atmosferę wokół rośliny i wyróżnić ją na tle pozostałych elementów wystroju.

10

10. Wilk Concept

11
11. Home4you

Kiedy nie masz ochoty przesadzać roślin, a chciałabyś zmienić coś w ich prezentacji, możesz śmiało sięgać po inne przedmioty, które pięknie je wyeksponują.Kwiaty “ubrać” można także w doniczki dziergane, które nie tylko zachwycają, ale i ocieplą nasze roślinki.

12

12. Dwa Guziki

Jeśli uważasz, że parapety i półki to nie wystarczająca przestrzeń dla Twoich kwiatów, zainwestuj w kwietnik!

13

13. Bujnie

Możesz przywołać klimat “dużego pokoju” z lat 80, w którym dumnie wisząca makrama prezentowała oczko w w głowie pani domu – wspaniałą paprotkę. Jest to jednocześnie idealny dodatek do wnętrz w stylu skandynawskim.

14

14. Lawendowy Bazar

15
15. Plants up!

Jeśli jednak potrzebujesz więcej szyku, zainspiruj się sztuką himmeli i wybierz stalowe kwietniki. Ich minimalistyczna forma nie przyćmi prezentowanych roślin, a jedynie wyeksponuje walory w nowoczesny sposób.

16

16. Jeremi

17
17. SOME HOME DESIGN

Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj