Czym są żaluzje drewniane dwupłaszczowe? Jakie są ich zalety?

0
1118

Żaluzje drewniane dwupłaszczowe – co to takiego?

Może się wydawać, że duże, wstęgowe okna lub okna narożne wykluczają montaż żaluzji – nic bardziej mylnego. W takich warunkach znakomicie sprawdzają się na przykład żaluzje dwupłaszczowe. Co to za rozwiązanie? To żaluzje podwójne, w których każda strona ma odrębny mechanizm. Obie płaszczyzny po rozwinięciu są bardzo blisko siebie i nie oddziela ich żadna dodatkowa rama, jak miałoby to miejsce, gdyby powiesić obok siebie dwie zwykłe żaluzje. Każda płaszczyzna ma jednak własny sznureczek do regulacji. Co ważne, w przypadku żaluzji na wymiar możesz zdecydować nawet, po której stronie znajdą się sznurki sterowania.

Zalety drewnianych żaluzji dwupłaszczowych

Żaluzje dwupłaszczowe mają dłuższą powierzchnię, ale wysokości i kąt nachylenia lameli można regulować osobno dla każdej strony. Dzięki temu nie jesteś skazany na całkowite zaciemnianie dużej płaszczyzny. Zależnie od tego, jak pada światło słoneczne, możesz wypoziomować płaszcze żaluzji. Dzięki temu, że zawieszasz dwa komplementarne urządzenia, cechują się one estetycznym wykończeniem. Brak odstępu między płaszczyznami pozwala uzyskać olśniewający efekt luksusowego perfekcjonizmu. Przekonaj się o atutach drewnianych żaluzji dwupłaszczowych, zapoznając się z ofertą na stronie: https://clicky.pl/zaluzje-drewniane-c-11.html.

Drewniane żaluzje dwupłaszczowe od Clicky

Żaluzje drewniane na oknach dachowych

Drewniane żaluzje możesz z powodzeniem zastosować do okien dachowych. To pozornie trudne ustawienie można tak naprawdę uzyskać prostymi metodami. Jeśli żaluzje po zamontowaniu mają stale znajdować się pod kątem do podłogi, muszą być przymocowane za więcej niż jeden bok. Najprostszą opcją jest wobec tego wykonanie prowadzenia bocznego. Na krawędziach żaluzji przepuszczone są wówczas dodatkowe linki przytrzymujące żaluzję wzdłuż ramy.

Drewniane żaluzje przy wyborze odpowiedniego gatunku nadają się nawet do okien dachowych 

Okna przesuwne – lepsze z żaluzjami drewnianymi czy aluminiowymi?

Żaluzje – także dwupłaszczowe – możesz bez problemu montować także przy oknach przesuwnych. Istnieje dużo wariantów montażu, które nie będą kolidować z mechanizmem przesuwania okien i drzwi tarasowych. Do najprostszych należy montaż poza ramą okna: na ścianie, w głębokiej wnęce etc. Przy odpowiedniej głębokości lameli możliwy jest także klasyczny montaż na ramie. 

Materiał nie ma tu aż takiego znaczenia. Zarówno metalowe, jak i drewniane żaluzje na oknie przesuwnym sprawdzą się podobnie. Warto poszukać firmy, która oferuje wsparcie na każdym etapie – przed zakupem, w trakcie, a także po – i pomoże dobrać odpowiednie rozwiązanie do indywidualnych oczekiwań.

Artykuł reklamowy dla clicky.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj