Boże Narodzenie i potrawy wigilijne w stylu glamour

0
9300

Wigilia to taki czas, kiedy możemy kosztować potrawy wigilijne w wyjątkowej atmosferze, wśród bliskich nam osób. Warto więc przygotować ją z większą starannością, a świąteczna kolacja okaże się bardzo dobrą okazją, by zrealizować się także kreatywnie i pokazać rodzinie nasz kunszt dekoratora. A gdyby tak podać potrawy wigilijne na stole w stylu glamour?

boże narodzenie stół

Boże Narodzenie na bogato

Potrawy wigilijne są bardzo ważne, ale Boże Narodzenie to także klimat, nastrój i świąteczne dekoracje. W naszej stylizacji stołu stworzonej wspólnie z marką home&you wykorzystaliśmy połączenie bieli, złota i srebra. Podświetlona choinka rozświetla centralną część stołu, a dekoracyjne jelenie odbijają jej blask. Całość została uzupełniona klasycznymi kryształami, które pamiętamy z domów naszych babć. Nasi bliscy przy stole w takim stylu poczują się bardzo wyjątkowo.

boże narodzenie ozdoby

Na zdjęciu powyżej: patyki z kuleczkami – 29 zł, złote gałązki paproci – 17 zł, choinka podświetlana – 299 zł, kieliszek do szampana – 29 zł, złota podkładka pod talerz – 17 zł, wianek z białymi perłami – 119 zł, złoty jeleń (z lewej strony) – 69 zł

wigilia ozdoby na stół

Lubimy eksperymentować z dekoracjami na stole wigilijnym, jednak tym razem postawiliśmy na klasykę. Na naszym stole znalazła się więc bardzo piękna biała zastawa wykonana z wysokiej jakości porcelany. Duży talerz obrysowany jest delikatnym, złocistym paskiem na krawędzi. Z kolei śliczny wzór z gwiazdek zdobi talerz deserowy i miskę. Całości dopełniają złote sztućce, bogaty wianek i oczywiście świece.

zastawa na stół na boże narodzenie

Na zdjęciu powyżej: duży talerz ze złotą krawędzią z kolekcji ELEGANCE – 35 zł, talerz deserowy ESTRELLAS – 25 zł, miska ESTRELLAS – 21 zł, złote sztućce – 299 zł, bieżnik – 39 zł, patera dekoracyjna gwiazda – 79 zł, wianek – 159 zł

zastawa na potrawy wigilijne

dekoracje na boże narodzenie dekoracje na boże narodzenie kula świeca

Na zdjęciu powyżej: magiczna kula – 39 zł, świeca – 35 zł

Świąteczny relaks przy herbacie

Kiedy udekorujemy już wigilijny stół, rozejrzyjmy się wokół i zadbajmy też o część wypoczynkową. Poduszki to podstawa, więc nie żałujmy sobie i umilmy sofę kilkoma poduszkami w różnych rozmiarach i kolorach. Naszą sofę udekorowaliśmy grafitowymi, granatowymi i białymi poduszkami. Położyliśmy też wyjątkowo miły w dotyku zimowy koc. Stworzyliśmy przytulne miejsce na popołudniową, świąteczną herbatę.

poduchy na boże narodzenie

Na zdjęciu powyżej: poduszka z białego ekologicznego futerka – 45 zł, poduszka z kryształkami – 45 zł

dekoracje salonu na wigilię

Na zdjęciu powyżej: zimowy koc z bąblami – 129 zł, srebrna patera – 79 zł, cukiernica ze złotymi zdobieniami – 35 zł, filiżanka – 29 zł

wianek na boże narodzenie dekoracje na boże narodzenie

W sesji wykorzystaliśmy produkty z kolekcji świątecznej marki home&you, które dostępne są online oraz w sklepach stacjonarnych marki. Nie warto więc tracić czasu, bo dodatki bożonarodzeniowe mają to do siebie, że lubią szybko znikać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj