„B. WHO YOU ARE – BĄDŹ SOBĄ” OMEDELBAR – wspólne dzieło IKEA i Bei Åkerlund

0
2848
Limitowana seria IKEA OMEDELBAR powstała jako rezultat współpracy IKEA
z aktywistką modową Beą Åkerlund. Stworzono ją dla tych, którzy w wyrazisty sposób chcą zaprezentować ubrania i dodatki, a także pokazać światu swoją osobowość.
Kolekcja to 33 produkty celebrujące indywidualność i kreatywność, wśród których znajdziemy m.in. wazony jako duże szklane kapelusze i nie tylko, poduszki w kształcie ust oraz wielofunkcyjne lampy LED w nietypowych formach. To spora gratka dla miłośników wzornictwa oraz mody. Kolekcja będzie dostępna w sklepach IKEA od marca. IKEA OMEDELBAR IKEA OMEDELBAR IKEA OMEDELBAR IKEA OMEDELBAR


IKEA OMEDELBAR została zaprojektowana dla osób podążających za głosem swojej intuicji, którym nieobce jest łamanie wszelkich konwencji. Funkcjonująca na styku świata filmu, mody i muzyki Bea Åkerlund to jedna z najbardziej wpływowych stylistek, a także projektantek kostiumów w branży, współpracująca z takimi gwiazdami jak Madonna, Beyoncé, Lady Gaga i Rihanna. Kooperacja z IKEA oddaje istotę jej wizerunku, będącego hybrydą stylu goth i hollywoodzkiego przepychu.

IKEA OMEDELBAR IKEA OMEDELBAR IKEA OMEDELBAR

Produkty tworzą atmosferę ekskluzywnej sypialni i garderoby w buduarowym stylu.
W skład kolekcji wchodzą akcesoria w niezwykle oryginalnych formach, jak szklany kapelusz i but mogące służyć jako wazony, miska w kształcie korony czy wreszcie znak rozpoznawczy Bei – czerwone usta – zamienione w miękką poduszkę. Wśród niecodziennej serii znajdziemy również tekstylia, baldachim, fotel czy podnóżek ze schowkiem.

W kolekcji IKEA OMEDELBAR dużą rolę odgrywają nieoczekiwane kombinacje, jak zestawianie subtelnych, kobiecych elementów z odrobiną rock’n’rolla. Seria zawiera niemal wszystko, co potrzebne, by stworzyć designerską garderobę inspirowaną buduarowym stylem czy zaaranżować swój pokój w zupełnie nowy sposób. Jednym z kluczowych elementów projektu była również zabawa wymiarami, w wyniku czego np. zegarek kieszonkowy zamiast zmieścić się w dłoni, wisi na ścianie – podkreśla Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz i projektant IKEA Retail w Polsce.

IKEA OMEDELBAR

IKEA OMEDELBAR

IKEA OMEDELBAR IKEA OMEDELBAR

Dzięki współpracy z Beą Åkerlund do IKEA zawitał zupełnie nowy rodzaj energii. Obok kolekcji IKEA OMEDELBAR nie można przejść obojętnie. Produkty mają za zadanie zaskoczyć, pobudzić wyobraźnię, a także pomóc docenić różnorodność. Zachowując nutkę ekstrawagancji
i innowacyjności, kolekcja w dalszym ciągu pozostaje bliska ludziom oraz jest dostępna dla każdego. 

IKEA OMEDELBAR IKEA OMEDELBAR IKEA OMEDELBAR

Zawsze miałam jasną wizję tego, czym powinna być ta kolekcja, od początku do końca. Mam nadzieję, że z jej pomocą zainspiruję ludzi do nieszablonowego myślenia, nakłonię ich do podejmowania ryzyka i dobrej zabawy. Dzięki temu zdecydują się kupić coś, czego nigdy nie spodziewaliby się znaleźć w IKEA. Krótko mówiąc – chcę, by ludzie zaczęli po prostu żyć pełnią życia – mówi Bea Åkerlund, która poprzez serię pragnie dzielić się ze światem swoim motto „B. WHO YOU ARE – BĄDŹ SOBĄ”.

źródło: materiały prasowe IKEA

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj