Rower, drabina i sterty pudeł – to “dekoracja” wielu balkonów, które zamiast służyć domownikom, stają się drugą piwnicą albo strychem. Czas na balkonowe porządki! Dzisiaj pokażemy wam, jak zyskać dodatkową przestrzeń, która będzie waszym ulubionym pokojem w lecie. Oto dekoracje balkonu.

źródło: balconygardenweb.com

Pokój to w zasadzie dobre słowo. Warto potraktować balkon jak kolejne pomieszczenie w mieszkaniu (tylko bardziej zależne od pogody :)), które możemy bardzo zgrabnie zaaranżować. Odpowiednie meble, oświetlenie, dodatki, dywanik, a nawet kolor przewodni – na to wszystko znajdzie się tutaj miejsce. Ale po kolei… Zacznijmy od podstaw, czyli od podłogi – kafelki są bardzo praktyczne, ale nie zawsze ładne i często nie wybieramy ich sami. W takiej sytuacji możecie sięgnąć po dywanik w odpowiednim kolorze czy wzorze. Od razu wasz balkon stanie się bardziej przytulny.

źródło: www.kj.com

źródło: umjardimparacuidar.blogspot.pt

źródło: umjardimparacuidar.blogspot.pt

źródło: deavita.com

Kolejną rzeczą są meble – dzisiaj z łatwością znajdziecie odpowiedni stolik czy krzesełka, które sprawdzą się na niewielkim balkonie. Zapomnijcie również o plastiku rodem z ogródków działkowych, czy składanych, turystycznych taboretach. Bardziej stylową alternatywą są drewniane leżaki albo pufy, które możecie jesienią i zimą wykorzystać w salonie. Jeśli macie duży taras możecie zaszaleć również z hamakiem, w którym będziecie się relaksować w letnie, ciepłe wieczory.

W aranżacji balkonu bardzo ważne są dodatki, bo to one w dużej mierze tworzą klimat. Poduszki, kolorowy pled przewieszony przez krzesło, piękne kwiaty w dekoracyjnych doniczkach czy girlanda lampek dająca nastrojowe światło. W zależności od tematu przewodniego możecie się bawić kolorystyką, wzorami i fakturami. Na balkonie w stylu boho nie może zabraknąć oranżu, fioletu, fuksji czy intensywnej zieleni, łapaczy snów i gadżetów w stylu vintage. Mimimalistom polecamy wiklinę i rattan, które bardzo mocno wpisują się aktualne trendy. Do tego granatowe poduszki czy pufa i girlanda kremowych cotton balls… Rozmarzyliśmy się 🙂

noo.ma

RAGABA

Szklarnia

Baya home&garden

REST

Lilla Sky

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here