Lustrzany Świat. Lustro idealną dekoracją naszego wnętrza

0
6674

Jak w prosty sposób wprowadzić niepowtarzalny styl i charakter do pomieszczeń? Co optycznie powiększy przestrzeń? Odpowiedź jest prosta – to lustro. Zazwyczaj ograniczamy się do dwóch – tego w łazience rzecz jasna i tego, które mówi nam codziennie “pięknie dziś wyglądasz” – czyli w przedpokoju lub garderobie. Łazienka ma być przede wszystkim praktyczna, lustra od Lustrodlaciebie sprawią, że będzie wydawać się dzięki nim bardziej przestrzenna. Czasami warto zastosować niesztampowe rozwiązania, jednak należy pamiętać o spójnej całości wystroju wnętrza. Lustra spełniają wiele funkcji i są wielozadaniowe. Ich znaczenie użytkowe jest oczywiście na pierwszym miejscu, jednak odchodzimy od schematów i wprowadzamy lustra na salony. Są one przede wszystkim elementem wystroju wnętrz, potrafią w prosty sposób wprowadzić więcej światła oraz powiększyć optycznie pomieszczenie. Zyskają na tym szczególnie małe powierzchnie, lustro doda im przestrzeni.

Lustro Solea LED, lustrodlaciebie.pl

Lustro Duoline LED, lustrodlaciebie.pl

źródło: WALL MIRRORS

źródło: Livejournal

Wybór odpowiedniego lustra to nie lada wyzwanie. Dobór modelu, formy, koloru i materiału jest trudnym zadaniem. Podświetlane czy klasyczne, okrągłe, kwadratowe, prostokątne – możliwości jest mnóstwo. Taflą lustra można w sprytny sposób zbilansować proporcje wnętrza. Rama także jest kluczowym akcentem, dlatego warto pozostać w spójnej harmonii z elementami wystroju, które będą jej towarzyszyć. Najlepiej dopasować wielkość i kształt lustra do pomieszczenia w którym będzie się znajdować. Pionowe sprawdzą się w przedpokojach, dużych salonach i niskich pomieszczeniach. Poziome zaś w długich oraz wysokich. Łazienka oczywiście również nie mogłaby obyć się bez lustra, dlatego nie ważne czy jest przestrzenna i duża czy mała, skromna – lustro będzie jej centralnym punktem.

Lustro Volante LED, lustrodlaciebie.pl

źródło: My Furniture

źródło: Better Homes & Gardens

Uwielbiacie ciemne ściany ale czasami wydają się przytłaczające? Lustro doświetli wnętrze, najlepiej ustawić je naprzeciwko okna, by rozpraszało światło. Pamiętajcie też, że lustro nie musi wisieć – może stać oparte o ścianę lub mebel. Takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu a co więcej aranżacja wnętrza zrobi się dużo ciekawsza. Lustro, chociaż niezbędne w każdym domu, czasami jest traktowane wyłącznie jako przedmiot użytkowy. Warto sięgać po niestandardowe rozwiązania i za pomocą jednego przedmiotu wprowadzić niepowtarzalny design. Rola lustra nie ogranicza się wyłącznie do użyteczności i nabiera nowego znaczenia.

Lustro Cubi LED, lustrodlaciebie.pl

Lustro Cubi LED, lustrodlaciebie.pl

źródło: Lonny

Dziękujemy firmie Lustrodlaciebie za pomoc w opracowaniu artykułu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj