Zobacz, kto będzie gościem specjalnym BiznesUp! made in Poland

0
1971

Podczas tegorocznej edycji BiznesUp! made in Poland gościem specjalnym będzie  światowej sławy projektant i kreator trendów skupiający się na ekologii i służbie współczesnego designu, czyli Piet Hein Eek!

Holenderski projektant opowie o pasji, jaką stanowi upcykling.

Piet Hein Eek

Piet Hein Eek to holenderski absolwent prestiżowej Design Academy Eindhoven, ceniony na całym świecie i uznany za mistrza recyklingu i twórczego wykorzystania odpadów w designie.Podwyższa jakość materiałów odpadowych, wykorzystując je w projektowaniu, którym na co dzień się zajmuje. Upcykling to jego specjalność, którą posługuje się już od wielu lat., pokonując przy tym istniejące schematy. Piet Hein Eek stawia przede wszystkim na kreatywne i niestandardowe rozwiązania, które są jednocześnie świadomym projektowaniem w służbie ekologii w designie. Zajmuje się wykańczaniem wnętrz, współpracując z największymi, światowymi markami.

Ze słyszanych działań w ostatnim czasie jest współpraca, w wyniku której powstała kolekcja JASSA i INDUSTRIELL dla marki IKEA. Składają się na nią zarówno meble jak i liczne akcesoria wraz z oświetleniem. Całe kolekcje są tworzone na wzór ręcznych prac, zachowując przy tym przesyłowy proces produkcji.

Upcykling podczas BiznesUp!

W najbliższym czasie, podczas trwania forum BiznesUp! Piet Hein Eek wystąpi jako gość specjalny. Jako mistrz w swoim fachu, podczas wydarzenia opowie o tym, na czym zna się najlepiej, czyli o ekologii w służbie współczesnego designu.

Wykład otwarty odbędzie się o godzinie 17:30 w piątek 25 maja podczas 12 edycji Łódź Design Festival na terenie Art_Inkubatora, przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here