Zmarł Ingvar Kamprad – założyciel IKEA

0
3507

Ingvar Kamprad – założyciel i wieloletni Prezes IKEA zmarł w dniu dzisiejszym mając 91 lat. Marka szybko stała się światowym liderem w swoim segmencie. Najpopularniejszy sklep meblowy sprzedaje ogromne ilości mebli, które pewnie i Wy macie w swoich domach. Prostota i funkcjonalność to główne założenia Ingvara, jakie spełniają meble IKEA.

Ingvar Kamprad

źródło: mirror.co.uk

Założyciel międzynarodowego giganta meblowego wychował się na rodzinnej farmie Elmtaryd, w parafii Agunnaryd. Smykałkę do biznesu miał już od dziecięcych lat. Zaczynał jako mały chłopiec od sprzedaży zapałek, ołówków i ozdób choinkowych. Po pięciu latach rozpoczął handel meblami, które łączyły dobrą jakość z przystępną ceną. W wieku 17 lat stworzył pierwszy sklep IKEA, oraz wymyślił nazwę, która powstała z jego inicjałów, nazwy farmy Elmtaryd i nazwy najbliższej miejscowości Agunnaryd. W Polsce meble IKEA pojawiły się w latach 50-tych i po dziś dzień sprzedają się znakomicie.

Ingvar Kamprad

źródło: kokolife.ng

Pomimo swojego majątku był człowiekiem niesamowicie skromnym. Mówiono, że prowadzi oszczędny tryb życia, jeździ starym Volvo, a ubrania kupuje używane. Nie mieszkał także w posiadłości wartej krocie, chociaż mógłby mieć ich kilka. Podobno w swoim domu miał meble głównie wyprodukowane przez firmę IKEA. Wyjątkiem miało być jedno krzesło, które dostał po śmierci matki. Ingvar Kamprad to postać o której świat nigdy nie zapomni, a meble IKEA będą nam towarzyszyć w domach jeszcze wiele lat.

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj