Zachwycający zaparzacz do kawy z całkowicie otwartym filtrem

1
18620

Prezentujemy Wam zaparzacz, który zachwyci zarówno kawowych purystów jak i miłośników odważnego dizajnu. IIKONE to rewolucyjny ręczny zaparzacz do kawy, który charakteryzuje się całkowicie odkrytym stożkowym filtrem. Opatentowane rozwiązanie mocuje filtr “od góry” dzięki specjalnie ukształtowanemu pierścieniowi. Pozwala to na uzyskanie doskonałego procesu przesączania się gorącej wody przez cząsteczki kawy, bez żadnych elementów zaburzających przepływ lub punktowo zmieniających temperaturę w której zachodzi ekstrakcja. Napar nie ma kontaktu z żadnymi zbędnymi elementami na swojej drodze do filiżanki.

zaparzacz-do-kawy

zaparzacz-do-kawy

Sekcja robocza filtra nie styka się z czymkolwiek innym niż powietrze, więc proces parzenia jest tak czysty, jak to tylko możliwe. Rezultatem jest klarowniejszy, bardziej rozwinięty smak i dużo mniej nierozpuszczalnych cząstek w filiżance.

zaparzacz-do-kawy

zaparzacz-do-kawy

Zaparzacz ten jest też solidnym przykładem sztuki dizajnu do postawienia na kuchennym blacie. W pełni wykonany ze stali chirurgicznej, ma silną obecność i zamienia proces zaparzania w prawdziwy spektakl. Obserwowanie kawy wypływającej z otwartego filtra stożkowego jest niemal podobne do obserwowania bijącego serca w otwartej klatce piersiowej.

zaparzacz-do-kawy

zaparzacz-do-kawy

IIKONE jest kompatybilny z popularnymi na rynku stożkowymi filtrami na 6-10 filiżanek (zarówno w wersji okrągłej jak i składanej z prostokątnych arkuszy). Miłośnicy filtrów metalowych z pewnością z przyjemnością przyjmą informację, że IIKONE dostosowany jest doskonale by pomieścić ich ulubiony perforowany filtr stalowy, tworząc unikatowy zestaw w całości z jednego typu materiału.

zaparzacz-do-kawy

zaparzacz-do-kawy

Oprócz wersji polerowanej zaparzacz do kawy IIKONE występuje również matowej czarni. Dostępny jest ze standardowymi białymi papierowymi filtrami, aczkolwiek w opracowaniu są też czarne filtry, które widać na fotografiach. IIKONE został stworzony przez Bartosza Garlińskiego, polskiego projektanta i zapalonego miłośnika kawy specialty. Ten zaparzacz do kawy jest w całości wytwarzany w Polsce.

zaparzacz-do-kawy

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj