Wnętrza w stylu slow dla miłośników natury

0
2000
Wnętrza w stylu slow dla miłośników natury

Wnętrza w stylu slow? Tak! Dom to miejsce, w którym wciskasz pauzę i jesteś w pełni sobą. W swoich czterech kątach, z dala od świata, w końcu możesz delektować się spokojną samotnością lub spędzać czas z najbliższymi. To tutaj cieszymy się chwilą, która trwa tu i teraz, a także spędzamy czas z rodziną. Jeśli marzysz o spokojnym życiu na własnych zasadach, w duchu slow life, z pewnością szukasz inspiracji do urządzenia bliskiego naturze wnętrza. Zobacz te propozycje i spójrz na swój dom z nowej perspektywy.

Jakie są wnętrza w stylu slow

Wnętrza w stylu slow trafią na pewno w gusta miłośników stylu rustykalnego, a także szeroko pojmowanej natury. To takie wnętrza, które pomagają docenić piękno letnich roślin i pozostać w bliskości z naturą. Nie brakuje tu barw pożyczonych od ukwieconych łąk, pól i lasów oraz wzorów inspirowanych sielskimi obrazkami polskiej wsi. Do tego stylu pasują zarówno różnorodne roślinnych printy, jak również drobne polne kwiatuszki. Pięknie wygląda też bujne listowie, a także zielone gałązki, przypominające wiązanki magicznych ziół suszonych w chatce słowiańskiej szeptuchy.

Ciepło drewna, spokojny beż i nuta szałwii

Planując wystrój całego domu lub mieszkania, a nawet pojedynczego pomieszczenia, mamy przed sobą czyste płótno, które czeka, na zapełnienie dowolną kompozycją barw. Jeśli stawiasz na styl rustykalny, z pewnością w Twoich wnętrzach nie brakuje naturalnego drewna, zachwycającego urokliwymi, ciepłymi odcieniami brązu. Propozycją na przełamanie tego pięknego naturalnego koloru są subtelne, rozbielone odcienie – delikatny beż oraz bardzo modna pastelowa zieleń.  Kolor „sage green” nie od dziś króluje na salonach, przyciągając spojrzenia intrygującą mieszanką zielonych nut z dodatkiem stonowanej szarości. Ten wyjątkowy, inspirowany liśćmi szałwii, odcień świetnie prezentuje się na ścianach czy tekstyliach. Pięknie wygląda też na mniejszych dekoracjach, a nawet naczyniach.

Rośliny dobrze odwzorowane

Stonowane barwy pozwalają ukoić zmysły, sprzyjając odpoczynkowi. Może się zdarzyć, że zaproponowana wyżej paleta kolorów jest zbyt mało wyrazista. Warto pamiętać, że beże i pastele świetnie przełamie ciekawy wzór, który błyskawicznie doda Twojemu wnętrzu nowej energii!

Jeśli marzymy o mieszkaniu w stylu wiejskiej chatki, doskonałym wyborem będą printy przedstawiające zioładrobne polne kwiaty i bujne listowie. Wzory nadadzą aranżacji charakteru, będą ożywiać przestrzeń i przyciągać wzrok. Dzięki nim poczujesz się jak na sielskim spacerze w pełni lata, przemierzając leśne ścieżki, ukwiecone pola i urokliwe wiejskie dróżki.

Zachęcamy do bawienia się dekoracji w domu , ponieważ mogą one w bardzo szybki sposób upewnić naszą przestrzeń. Jeśli masz odrobinę czasu, rozejrzyj się i zobacz, co możesz dla siebie i swojego domu zrobić 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here