Szybka metamorfoza salonu – jak zrobić wrażenie na rodzinie podczas świąt?

0
5134
aranżacja szybka metamorfoza salonu inspiracje kanapa stolik rośliny
Źródło: Abra Meble

Nadchodzi okres, kiedy wystrój i funkcjonalność twojego wnętrza stają się szczególnie ważne. Święta to czas, gdy zwracamy uwagę na każdy drobiazg i pragniemy stworzyć wspaniałą atmosferę w domu. Dzieje się często tak, że nie mamy czasu na dobór dodatków albo zmianę naszego wnętrza, dlatego postanowiliśmy stworzyć kilka inspiracji, które pomogą rozwiązać ten mały kłopot. A więc szybka metamorfoza salonu przed nami – zaczynamy!

Szybka metamorfoza salonu – więcej miejsca dla Twojej rodziny

Zdecydowaliśmy się na odświeżenie wystroju naszego salonu, więc czas na garść inspiracji. Zakładamy, że szybka metamorfoza oznacza odnowienie wystroju w sposób jakościowy, ale w granicach rozsądnych kosztów i w krótkim terminie. Dobraliśmy bardzo uniwersalne dodatki, które znajdą swoje miejsce niemal w każdym domu. Neutralne kolory, szarości i kształty tych mebli sprawią, że nie będą „gryźć się” z pozostałymi elementami wystroju. Jeśli zdecydujemy się na podobne meble, pozostanie nam jedynie dobrać dekoracje i tekstylia. W taki oto sposób możemy zmienić wystrój i dodać mu innego, już świątecznego nastroju.

szybka metamorfoza salonu inspiracje stół wieszak krzesło komoda

Funkcja spania i nasi goście

Kanapy i sofy z funkcją spania cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród polskich rodzin. Dlaczego? Pragniemy mieć dodatkowe miejsce do spania dla naszych gości, bliskich i rodziny, którzy mogą zawitać do nas podczas świąt. Czy funkcja spania rzeczywiście jest niezbędna? Absolutnie nie, warto przeanalizować sobie czy inwestowanie w podobną funkcję jest konieczne, gdyż w rzeczywistości widzimy nasze rodziny tylko kilka razy do roku, a sofa to część naszego życia codziennego. Obecnie możemy znaleźć ciekawe rozwiązania wśród głębokich sof bez opcji rozkładania, które nadadzą się do wygodnego spania jednej osoby. Jeśli jednak uważamy, że nie możemy zrezygnować z tej funkcji, warto rozejrzeć się za sofami, które będą wyglądały lekko i odpowiednio wpiszą się do naszego wnętrza.

kanapa narożnik inspiracje meble wypoczynkowe

Co zrobić, żeby nie zabrakło miejsca przy stole?

Często zderzamy się z problemem, kiedy przy stole brakuje miejsca dla naszych gości. W  takim przypadku zazwyczaj sięgamy po dostawkę albo przesuwamy stół do kanapy. To wcale nie jest konieczne. Specjalnie dla tych, którzy miewają z tym trudności, wybraliśmy krzesła o ciekawym designie i w przystępnej cenie. Z takimi zestawami krzeseł święta staną się jeszcze weselsze i przyjemniejsze!

szybka metamorfoza salonu krzesła inspiracje