PURO Warszawa – długo wyczekiwany hotel!

0
5215

Już w 2019 roku w samym sercu stolicy przy ulicy Widok 5/7/9 pojawi się długo wyczekiwany Hotel PURO Warszawa. Goście będą mogli spędzić czas w nowoczesnym budynku zaprojektowanym przez studio Jems Architekci. Otoczeniem będą piękne przedmioty, wysmakowane wzornictwo, ikony designu oraz lokalne i międzynarodowe dzieła sztuki. Ukłonem w stronę bogatej historii miasta będą zaprojektowane przez Olkę Osadzińską zdobienia ścienne. Pokryją one ściany całego parteru – przestrzeni restauracji oraz lobby hotelu.

PURO Warszawa

 PURO Warszawa

Artystyczne kolaże wykonane w oparciu o archiwalne mapy Warszawy w połączeniu z botanicznymi elementami i utrzymane w delikatnych barwach nawiązujących do kolorów stolicy. Sprawią one, że w przestrzeniach PURO teraźniejszość spotka się z przeszłością i przyszłością Warszawy. To jeden z pierwszych projektów – w historii hoteli PURO i w światowym hotelarstwie, w których tak ważna część wystroju, na tak wielkiej powierzchni, została w pełni oddana w ręce artysty i zaprojektowana od podstaw dla całego wnętrza.

Mapy stolicy i starodawne ryciny w interpretacji artystki są czymś więcej niż tylko gustowną dekoracją ścienną. To metafora podróży w czasie i w przestrzeni, hotel będzie początkiem tej inspirującej wyprawy. Projekt zdobień ściennych dla warszawskiego hotelu PURO był wspaniałym wyzwaniem i bardzo osobistym projektem.

– Od lat oprowadzałam po Warszawie zagranicznych gości starając się pokazać im miasto, które znam, a które nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Warszawa to historia, energia, kreatywność i nieustanna transformacja – spojrzenie na stare mapy, na których jak na dłoni widać zmiany krajobrazu i historii – zachęca do tego by spojrzeć na Warszawę jak na żywy organizm i rozpocząć swoje własne poszukiwania tego, czym jest miasto. Proust mówił, że prawdziwa odkrywcza podróż, to nie poszukiwanie nowych lądów, a nowego spojrzenia. Do tego właśnie chcemy zachęcić odwiedzających – mówi Olka Osadzińska.

 

PURO-Warszawa

Jak podkreślają odpowiedzialni za projekt wystroju hotelu architekci z londyńskiego studia DeSallesFlint, nadrzędnym celem w projektowaniu wnętrz było kreowanie doświadczeń i dostarczanie inspiracji.

PURO pomaga odkryć prawdziwą duszę miasta. Jej fragmenty zamknięte są we wszystkich elementach projektu, od tkanin i dywanów, przez łączenie roślin i surowych materiałów.

Hotel sam w sobie jest podróżą przez artystyczny proces jego twórców.

Choć wszystkie hotele grupy projektowane są z poszanowaniem historii i tradycji, PURO łączy w sobie zarówno aspekty lokalne jak i międzynarodowe. Również mapy wykorzystane przez Olkę do projektu to oryginalne dokumenty sporządzone w różnych językach obcych – francuskim, rosyjskim, niemieckim, czeskim oraz angielskim.
Źródłem inspiracji artystki była zatem historia Warszawy oraz jej związki z innymi europejskimi metropoliami. Znajduje to swój wyraz w kolażach ściennych, w których przeplatają się trzy wiodące elementy. Są to: klasyczna architektura starej Warszawy, nowoczesny krajobraz urbanistyczny oraz wyrastające z mapy motywy kwiatowe i roślinne.

PURO-Warszawa-Wizualizacja-1

PURO-Warszawa-Wizualizacja

PURO-Warszawa-Wizualizacja-2-

Idea PURO Hotels

PURO HOTELS to jakość, której nie było wcześniej w polskim hotelarstwie.
Historia PURO rozpoczęła się w 2011 roku we Wrocławiu, gdzie powstał pierwszy hotel grupy.
Od tamtego czasu PURO nieustannie rozwija koncept miejsc wyjątkowych, w których goście na nowo odkrywają znaczenie słowa gościnność. Wpisując się w przestrzeń centralnych punktów Wrocławia, Krakowa, Poznania i Gdańska, hotele PURO są wszędzie tam, gdzie docierają podróżnicy poszukujący autentycznych przeżyć i doświadczeń. Choć łączy je wspólny, unikalny koncept, każdy z hoteli PURO ma swoją własną i niepowtarzalną osobowość.

Już wkrótce PURO zawita na krakowski Kazimierz. Z końcem 2018 roku ma zostać otwarty projekt w przemysłowej Łodzi, a w kolejnym roku zakończona realizacja w stolicy przy ulicy Widok 5/7/9.

PURO-Hotel-Warszawa

Materiały prasowe i zdjęcia: PURO Hotels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here