Porządki w dobrym guście

0
2396

Gazety i książki rozrzucone w każdym kącie mieszkania. Na podłodze leżące w nieładzie zabawki, które tylko czekają, aż ktoś na nie nadepnie. Multum kosmetyków zbierających kurz w łazience i klucze, które ciągle bawią się w chowanego. Brzmi znajomo? Poznajcie nasze  szybkie i proste sposoby na transformację bałaganu w porządek.

Wrzucenie wszystkiego do szafy i upchanie kolanem czy hurtowe znoszenie pudeł do piwnicy z założeniem, że kiedyś wszystkie rzeczy zostaną posegregowane,  to tylko pozorne sposoby na okiełznanie domowego rozgardiaszu. Jak to zrobić szybko, efektywnie i do tego nie krzywdzić wizualnie wnętrza stertą kartonowych pudeł czy plastikowych organizerów? Zacznijmy od pokoju dziecięcego.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest specjalna mata do zabawy, która ma podwójne zastosowanie. Po skończonej zabawie wystarczy ściągnąć nawleczony sznurek, by wszystkie klocki, samochody i lalki schowały się w kolorowym worku.

1

1. COZYDOTS

Drewniane skrzynie to świetna dekoracja i funkcjonalny mebel w jednym. Skrzynie Sznur Wiór mogą służyć jako: podnóżek, skrzynia skarbów, stolik, środek domowego transportu, miejsce na zabawki, taboret, szafka nocna, gazetnik, zabawka sensoryczna – mówią twórcy.

2

2. Sznur Wiór

3

3. metal-love

4

4. fabrykadesign

5

5. Bambooko

Starsze dzieci, które wspólnie z rodzicami zaczynają budować swój bajkowy księgozbiór, polubią półki, które same w sobie wyglądają jak kolorowe zabawki:

6

6. Up! Warsaw

7

7. Up! Warsaw

8

8. metal-love

9

9. Bambooko

Przejdźmy teraz do salonu, który jest zwykle centrum domowego życia i tym samym generuje sporo bałaganu (tym bardziej jeśli jest połączony z kuchnią!). Kiedy siadamy na miękkiej, wygodnej sofie, często sięgamy po kubek ulubionej herbaty i gazetę. Nagle okazuje się, że w oka mgnieniu, niczym grzyby po deszczu wyrastają z podłogi sterty kolorowych magazynów. Co zrobić, by mieć je zawsze pod ręka i nie potykać się o nie, przechodząc do drugiego pokoju? Wybierzmy gazetnik w formie stolika 🙂

10

9. Home Design

11

11. madson

12

12. MARTENSU

Dodatkowe szuflady i miejsca do przechowywania są w każdym pokoju na wagę złota. Jeśli metraż mieszkania nie pozwala na wstawienie dodatkowej szafki czy kredensu, warto wybierać meble, które mają podwójne zastosowanie. Na rynku jest coraz więcej takich produktów, a projektanci podążają coraz częściej za trendem łączenia użytkowych form z designem wysokiej klasy.

13

13. Furia Design

14

14. Silva Design

15

15. Nanowo Industrial Design

Na koniec coś, co sprawdzi się w absolutnie każdym pomieszczeniu! Możecie ich użyć jako kosza na pranie, sposobu na przechowywanie kosmetyków, kredek, zabawek, gazet i pozostałych domowych szpargałów, które nie mogą znaleźć swojego miejsca. Papierowe worki ThatWay są wbrew pozorom bardzo trwałe, a ilość wzorów wcale nie ułatwi wyboru :).

16

16. ThatWay

17

17. ThatWay

18

18. ThatWay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj