Pokój dziecięcy bez różu i błękitu

0
3052

Moja przyjaciółka – mama małej Zosi – od momentu, kiedy dowiedziała się, że będzie miała córkę unikała wszystkiego, co różowe. W jej wydaniu pokój małej księżniczki nie stał się komnatą Barbie, ale stonowaną, spokojną, biało-szarą przestrzenią przyszłej kobiety sukcesu! Zosi nie przytłacza tu cukierkowe, nieco stereotypowe tło, a delikatność miejsca sprawia, że dziewczynka jest najsłodszym elementem całości :).

1

Pretty Bright Letters

Pastelowe bobasy przez ubranka i pokoiki przekonują nas, że są małe i cudne. W ich świecie wszystko staje się jasne dzięki błękitom i różom. Paleta kolorów nie zamyka się jednak na dwóch barwach. Dlaczego więc zabieramy dzieciom tęczę?

2

metal-love

Zaczynając od podstaw, warto jest rozważyć biel jako kolor dominujący w przestrzeni dziecięcej. Biel to idealna podstawa dla wszelkich kolorowych akcentów. Dzięki niej wyróżnisz dodatki, a pokój stanie się jasny i świetlisty. Co więcej, biel jest ponadczasowa, a pokoik w tym kolorze będzie odpowiedni zarazem dla niemowlaka jak i 3, 6 i 12-latka.

3

muzpony

4

Mia&Lou

5

Ludwika Mizielska Illustration

Szarość nie musi kojarzyć się z włosami babci. Twoje dziecko może równie wspaniale dorastać w nowoczesnym szarym wnętrzu, a jego chłód ocieplisz dzięki kolorowym dodatkom. W połączeniu z szarością nawet róż i błękit zyskają nieco poważniejszego charakteru.

6

muzpony

7

 moreclock

Lubisz klimaty glamour? Bogactwo złota i srebra to fantastyczny pomysł na uzupełnienie pokoju malucha. Maleństwa są jak sroczki, uwielbiają wszystko co połyskliwe i mieniące. Wyobraź sobie zdziwienie dziecka, kiedy po raz pierwszy rozpozna się w lustrze :).

8

metal-love

Dzieciństwo to wspinanie się po drzewach i chęć pogłaskania wszystkich puchatych zwierząt świata. Warto jest przenieść kolor kory i futra również do domu. Brązy i beże, a przede wszystkim drewno, to nie tylko odwołanie do natury, ale także kolejny sposób na przełamanie słodyczy we wnętrzach.

9

FUNwithMUM

10

NORD Home & Living

Wreszcie wszystkie optymistyczne barwy kojarzące się z beztroską i zabawą to idealny, alternatywny wybór do oazy maluszka. Pamiętaj, że tak naprawdę najważniejsze jest, by stworzyć miejsce, gdzie twoja pociecha czuć będzie się szczęśliwa i bezpieczna. Tutaj nie ma złych połączeń, a jedyne ograniczenie stanowi dziecięca fantazja…

11

 Modelina-home

12

Up! Warsaw

13

Pracownia Projektowa Pink Frog

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj