Piękno wiekowych murów i eklektycznych zdobień – Apartamenty Foksal

0
2705

Apartamenty Foksal 13/15 to nie tylko piękno wiekowych murów i eklektycznych zdobień, ale również nowoczesne rozwiązania podnoszące komfort mieszkania i elementy współczesnego designu. Kamienice od strony południowej otrzymają nowe elewacje, które wpiszą się w luksusowy charakter inwestycji. 

Apartamenty Foksal

Apartamenty Foksal

Nowe oblicze kamienice przybiorą od wewnętrznej strony miejskiego kwartału. W miejscu ślepych ścian szczytowych powstają zupełnie nowe elewacje będące dopełnieniem dla historycznej architektury tego miejsca. Utrzymana we współczesnym duchu, elegancka i oszczędna w formie południowa elewacja oficyny pod adresem Foksal 15 będzie się wyróżniać szlachetnym wykończeniem w kamieniu i marmoglassie. Zauważymy duże ona, które nadadzą budynkowi lekkości i zapewnią dobre doświetlenie apartamentów. Jej projekt powstał w renomowanej pracowni Sud Architectes.

Apartamenty Foksal

Piękna architektura

Elewacja oficyny Foksal 13 od strony południowej oraz fragment ściany zachodniej utrzymane zostaną już w stylistyce historyzmu, nawiązując do dotychczasowej architektury podwórzy kamienic. Parter ozdobią boniowania, wokół okien pojawią się delikatne opaski, a balkony otrzymają ozdobne balustrady i wsporniki. Zakończenie prac nad elewacjami obu kamienic planowane jest na koniec 2018 r. 

Współczesny design

Współczesny design zagości również we wnętrzach kamienic. Na dziedzińcu Foksal 15 powstanie kameralna strefa spotkań. Przykryje ją szklany dach z imponującą, drewnianą instalacją, a przestrzeń wypełnią eleganckie meble i elementy małej architektury. Zabytkowe klatki schodowe ozdobią mieniące się w kolorze złota kandelabry nawiązujące do stylistyki art deco. 

Apartamenty Foksal

Luksusowe apartamenty

Wszyscy mieszkańcy będą mieć do swojej dyspozycji strefę rekreacyjną. Wykończona zostanie czerwoną cegłą i kontrastującym z nią białym marmurem. Przestronny taras na dachu będzie miał strefę koktajlową oraz elegancko urządzone pokoje dla gości, standardem przypominające pierwszorzędne europejskie hotele. 

Apartamenty Foksal

Pierwsi właściciele luksusowych apartamentów odbiorą do nich klucze już w III kw. 2019 roku.

Źródło: materiały prasowe

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj