OKK! design 16 – Zwrot w stronę natury!

0
2098

Zmęczeni zgiełkiem miasta i wszechobecnym plastikiem, coraz częściej szukamy kontaktu z naturą. W naszych domach i biurach królują lasy z zielenią… w słoiku, rozłożyste monstery czy bananowce, coraz chęniej sięgamy też po wyposażenie wykonane z naturalnych materiałów. Od dłuższego czasu docierają do nas sygnały o problemach związanych z zanieczyszczeniem środowiska i wysokim zużyciem surowców. Jak na te problemy reaguje świat architektury i designu? Tego dowiemy się podczas 16. edycji OKK! design.

OKK! design – temat nowej edycji wydarzenia

Kolejne – 16. spotkanie ze wzornictwem i architekturą OKK! design zbliża się wielkimi krokami! Już 9 września będzie można odwiedzić wydarzenie. Tematem przewodnim nadchodzącej edycji będzie Biophilic design – czyli to w jaki sposób natura może przenikać się z architekturą, jaką rolę w naszych wnętrzach odgrywają rośliny i dlaczego warto otaczać się zielenią, nie tylko w domu, ale również w przestrzeniach publicznych.

OKK design rośliny hall restauracja kresło plecione niebieski dywan Jodełka zielona kanapa okk design inspiracje poduszki dekoracyjne dywan

Wycieczka do dżungli – OKK! design

Rośliny we wnętrzach towarzyszyły nam zawsze, jednak w ostatnich latach, ich obecność stała się wyjątkowo pożądana. Zagarniają przestrzeń bez ograniczeń, wnosząc nową energię i jakość, nawet do najbardziej zachowawczych i stonowanych miejsc. Co więcej – redukują stres, pozytywnie wpływają na nastrój, a także – filtrują powietrze. W jakiej formie prezentują się najlepiej? Czym kierować się podczas tworzenia swojej prywatnej dżungli i jak dopasować rośliny do naszych przestrzeni? O tym wszystkim opowiedzą eksperci OKK! design.

Skanska okk design przestrzeń publiczna rośliny we wnętrzu fotel wizualizacja

W trosce o planetę – OKK! design

Nie zabraknie także dyskusji o wyzwaniach, takich jak zrównoważony rozwój czy wtórne wykorzystanie odpadów. Partnerzy wydarzenia, doskonale rozumieją złożoność problemu, jakim jest zanieczyszczenie środowiska oraz zużycie surowców podczas procesu produkcji. W trakcie prelekcji oraz paneli dyskusyjnych pojawi się więc również temat tego, jak praktyczne rozwiązania, pomagają chronić środowisko naturalne.

Zielona ściana z roślinami okk pufa niebieska pomarańczowa szary fotel

Architektura w duchu ekologii – OKK! design

Nurt Biophilic przenika nie tylko do świata designu, ale również – architektury. Przestrzenie, w których królują naturalne materiały, gdzie stres jest z łatwością redukowany, a ludzie czują się swobodnie i komfortowo to temat, który zajmuje już nie tylko architektów, ale także największe światowe firmy, takie jak Google, Facebook czy Apple. Dzięki temu biura i siedziby firm przechodzą metamorfozę, stając się miejscami o przyjaznej atmosferze, która sprzyja kreatywności.

 design wywiady wykłady fotel czarny Wykład okk! design

A więc mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do udziału w 16 edycji spotkania OKK! design! Żeby stać się częścią wydarzenia, wystarczy zarejestrować się na stronie OKK! Do zobaczenia 9 września w warszawskiej przestrzeni MYSIA 3!

Źródło: materiały prasowe OKK! design

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj