Noworoczny powiew świeżości w IKEA – styczniowe nowości

0
1948

Niech wiosna zawita do Twojego domu wcześniej wraz z żywymi kolorami oraz lekkością naturalnych materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł, takich jak bambus czy bawełna. Styczniowe nowości od IKEA skrócą czas oczekiwania na nadejście cieplejszych dni, ożywiając każde wnętrze.

Wnieś dobro do swojego domu

Wybudź swój dom z zimowego snu, ozdabiając sofę poduszkami w poszewkach projektu Akankshy Deo wykonanymi przez zespół rzemieślniczek z organizacji pozarządowej Jordan River Foundation (JRF) w ramach długoletniej współpracy z IKEA. Oto styczniowe nowości. Pastelowe róże i fiolety pięknie igrają na materiale z trawiastą zielenią oraz graficznymi liniami. Żywe kolory dodają pomieszczeniu energii i wprowadzają w dobry nastrój. Główną inspiracją dla ich powstania stały się pełne ekspresji, abstrakcyjne obrazy znanej szwedzkiej artystki Hilmy af Klint. Dostępne są w dwóch wzorach: ÄNGSMÄTARE z barwnymi kołami i MANDELPIL z intrygującym motywem twarzy. Te urocze poszewki są jednak czymś więcej niż dodatkami – zapewniają miejsca pracy kobietom z Jordanii. Zostały wykonane w 100% z bawełny pochodzącej ze zrównoważonych źródeł i ozdobione ręcznie haftem przez kobiety z fundacji, więc każda z poszewek ma wyszywane inicjały osoby, która ją wykonała.

Styczniowe-nowości-ikea-poduszki

Wprowadź atmosferę spokoju do chaosu

Oczekiwanie na wiosnę nie mogłoby się obejść bez porządków i organizacji, a przynajmniej wprowadzenia drobnych zmian, które pomogą w obydwu tych czynnościach. W IKEA chcemy, aby każde codzienne zadanie stało się przyjemniejsze i bardziej zrównoważone, dzięki niezwykłym przedmiotom. Segregowanie prania umili nam ręcznie pleciony 50-litrowy kosz na pranie SALUDING, wytworzony w 100% z bambusa – materiału mocnego, elastycznego i pozyskiwanego w trosce o środowisko. Lekki design w połączeniu z wytrzymałym organicznym surowcem pozwala na stylowe porządki. W kuchni przyda się bambusowa deska do krojenia STOLTHET ułatwiająca przygotowywanie posiłków, a dzięki stabilnym nóżkom można umieścić pod nią pojemnik lub miskę i zgarniać tam pokrojone oraz gotowe do ugotowania jedzenie.

Styczniowe-nowości-ikea-deska do krojenia

Gładkie, zwarte drewno, nie wchłania łatwo płynów, co ułatwia czyszczenie. Zanim na zewnątrz zrobi się zielono, można posadzić też na kuchennym parapecie rzeżuchę lub ulubione zioła. Idealnie sprawdzą się do tego klasyczne ceramiczne doniczki BRUNBÄR zporowatego materiału pochłaniającego nadmiar wilgoci. 

Jako projektanci patrzymy na zrównoważony rozwój nie tylko przez pryzmat lepszych materiałów i procesów produkcji, ale także trwałości produktów. Pragniemy tworzyć rzeczy, które są piękne i mają dobrą jakość, aby ludzie chcieli zachować je na dłużej – mówiIlse Crawford, projektantka wazonów KONSTFULL.

Styczniowe nowości

Projektowanie rzeczy trwałych z wykorzystaniem bardziej zrównoważonych materiałów to wartość, która łączy IKEA i Ilse. Dlatego kolekcja wazonów KONSTFULL wykonana jest z dmuchanego szkła pozostałego z odpadów po produkcji wyrobów szklanych. Projektantka dąży do tego, by małe przedmioty codziennego użytku były unikalne. Dlatego każdy z wazonów posiada inny charakterystyczny kształt i fakturę. Z przyjemnością można więc obserwować, jak pięknie odbija się w nich wiosenne światło.

Styczniowe-nowości-ikea-wazony

Poprzednia współpraca IKEA z Ilse Crawford w 2015 roku pozwoliła na wprowadzenie na rynek kultowej lampy wiszącej SINNERLIG. Do do dziś jest popularną częścią asortymentu marki. Kolejne wspólne działania w ciągu najbliższych kilku lat zaowocują następnymi nowościami, dzięki którym będzie można celebrować małe momenty w życiu. Zasady projektowania Ilse, jej wartości i estetyka idealnie pasują do wizji IKEA, by tworzyć lepsze codzienne życie dla wielu ludzi poprzez znaczące i piękne akcesoria domowe. Dodatkowo zwykłe rzeczy, sprawiające, że każdy dzień jest wyjątkowy. 

Styczniowe-nowości-ikea

Zagraj zimie na nosie

Niech muzyka niesie się po domu niczym wczesne promienie słońca z nową wersją lampy stołowej z głośnikiem SYMFONISK. SYMFONISK to długoterminowa współpraca pomiędzy IKEA i Sonos, która ma na celu zbliżenie do siebie światów wyposażenia wnętrz i dźwięku. Prosty, minimalistyczny wygląd urządzenia w połączeniu z jego funkcjonalnością to esencja tego, co cenią klienci IKEA. Urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i białym oraz z kloszem z tkaniny lub szkła. Oba klosze zostały zaprojektowane tak, by zapewnić nie tylko doskonałe wrażenia wizualne, ale również dźwiękowe. Głośnik łączy się przez WiFi i może być używany jako jedyne źródło dźwięku w pomieszczeniu lub
w połączeniu z innymi produktami z serii. 

Styczniowe-nowości-ikea-głośnik

Na powitanie wiosny tchnij nowe życie w swój dom, wnosząc do niego lekkość, radość
i dźwięki muzyki z nowościami od IKEA. Nawet w niepozornych przedmiotach może kryć się odrobina wiosennej magii! 

Styczniowe-nowości-ikea

Styczniowe nowości i inspiracje dostępne są w sklepach IKEA oraz na stronie internetowej IKEA.pl już w styczniu 2022 roku. 

Źródło: Materiały prasowe IKEA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here