Niebiańskie wnętrza, czyli odrobina błękitu w domu

2
4156

W 2016 roku wszyscy oszaleli na punkcie koloru “serenity”, czyli błękitu, który delikatnie wchodził w szary, gołębi odcień. W tym roku mamy nową odsłonę błękitu – “baby boy blue” – jasny jak niebo niebieski, z którym trudniej zrobić coś kreatywnego, ale Pan Pantone chciałby, byśmy coć zrobili. Postanowiliśmy wziąć ten kolor na tapetę i poszukać inspiracji, ponieważ pięknie tworzy niebiańskie wnętrza. Szerokim łukiem natomiast omijamy pokój dziecięcy dla chłopca 🙂

Nowy wymiar koloru

Tegoroczny błękit ma w sobie ciekawą głębię i wychodzi na salony, wchodzi do kuchni oraz łazienek. Idealnie pasuje w dużych, jasnych, domowych wnętrzach na ścianach lub charakterystycznych meblach. Jest idealnym kolorem dla wnętrz retro w stylu lat 60. i 70.

Błękit ciekawie łączy się z odcieniem różu “rose quarts”, który był bardzo modny w 2015 roku i do tej pory to połączenie funkcjonuje w zestawieniach kolorystycznych.

Bezpieczne rozwiązanie

Błękit wpadający w szary, gołębi odcień jest zbliżony do natury, do której człowiekowi bardzo blisko. Można zatem powiedzieć, że zastosowanie tego koloru we wnętrzu sprawi, że będziemy się w nim czuć w pełni bezpiecznie i całkowicie komfortowo. Nie wyzwala on w nas negatywnych emocji, a wręcz przeciwnie- koi i uspokaja, zatem świetnie nadaje się nie tylko do pokoju niemowlaka, ale również do każdego innego wnętrza, w którym często przebywamy. Łączy się również genialnie z wszelkimi odcieniami drewnianych podłóg.

Niebiańskie wnętrza nie tylko w pokoju niemowalaka

W polskich wnętrzach kolor błękitny chyba trzeba odkryć na nowo, bo pierwsze skojarzenie wędruje bezpośrednio do pokoju niemowlaka, a szkoda. Czemu np. nie mógłby się stać symbolem wnętrz nadmorskich kamienic w Gdyni czy letnich domów tuż nad Bałtykiem. Ma ku temu bardzo duży potencjał. Tymczasem mamy dla Was kilka propozycji, w których też wygląda ciekawie na przykład w przypadku tapet.

Błękit-we-wnętrzu.-Błękitne-krzesła.

Źródło: DaWanda

Błękit-we-wnętrzu.oskar_perek

Źródło: DaWanda

Odpowiednie dodatki

Błękit kojarzony jest z chłodnymi tonami i zimną przestrzenią- nic bardziej mylnego, jeśli tylko zdecydujemy się przy nim zastosować ciepłe dodatki, które doskonale ocieplą jego wizerunek. Przy brązach, pastelowych różach, żółci, kremie czy złocie- nabierze nowego, innego wymiaru, który wniesie świeżość i relaksującą atmosferę.

Błękit_we_wnętrzu_pliszki.

Źródło: DaWanda

Błękit-we-wnętrzu_Zaneta_Antosik

Źródło: DaWanda

Błękit-we-wnętrzu_Monkey_Machine.

Źródło: DaWanda

Błękit-we-wnętrzu_welovebeds

Źródło: DaWanda

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here