Mosiądz nowym złotem

0
5321

W minionym sezonie szaleliśmy z dodatkami w kolorze różowego złota czy miedzi. W tym roku nadciąga mosiądz. To stop kilku metali. Zazwyczaj miedzi i cynku, ale może zawierać także dodatki innych metali. Mosiądz ma kolor pomarańczowo-żółty, a przy mniejszych zawartościach cynku zbliża się do naturalnego koloru miedzi. Stop ten jest odporny na korozję i idealnie nadaje się obróbki plastycznej, stąd stał się inspirującym materiałem dla wielu projektantów.

We wnętrzach doskonale sprawdza się w roli dodatków nadających szlachetności całej aranżacji. Wszelkiego rodzaju meblościanki stworzone na bazie mosiężnego rusztowania, ramy luster i obrazów czy wykończenie stolików kawowych to najmodniejsze w tym sezonie motywy. Do niedawna królowały w showroomach niezależnych projektantów czy kawiarniach, teraz zagoszczą w naszych domach.

Mosiężne elementy pięknie wyglądają w jasnych wnętrzach, ale także na tle bardzo ciemnych ścian (granat, butelkowa zieleń). Najlepesze jest to, że mosiądz pasuje właściwie do każdej strefy. W kuchni pięknie będą wyglądały mosiężne uchwyty czy sztućce. W łazience mosiężny kran czy lustro w takiej ramie doskonale skomponuje się z marmurem. Z kolei w strefie wypoczynkowej fotele z mosiężnymi nogami czy stoliki kawowe w mosiężnej oprawie dodają wnętrzom klasy. Oto kilka ciekawych aranżacji i inspirujących produktów, które wyjątkowo wpadły nam w oko.

nowoczesna kuchnia

źródło: Pinterest

lampa mosiężna

źródło: Pinterest

mosiądz w domu

źródło: Pinterest

złoty napis w ramce

źródło: Black Dot

oplątwy

źródło: Umysłu Pomysły

lampa reflektor

źródło: H-Design

lampa mosiądz

źródło: Aleja Kwiatowa

stolik marmur

źródło: GO.OUD

ZapiszZapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj