Lodówka – jaką wybrać?

0
1087

Lodówka jest nieodzownym elementem każdej kuchni, służąc do przechowywania żywności w optymalnych warunkach. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje lodówek, od małych, jednodrzwiowych modeli, po duże, dwudrzwiowe modele z funkcjami dodatkowymi. Każdy rodzaj lodówki ma swoje własne zalety i wady, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni model dla swoich potrzeb. Jakie funkcje powinna posiadać idealna lodówka i jakie rodzaje lodówek wyróżniamy?

Najlepsze lodówki do domu- najważniejsze funkcje

Lodówki są jednym z najważniejszych sprzętów w każdym domu, dlatego warto wybrać model, który spełni wszystkie nasze potrzeby. Najlepsze lodówki do domu powinny mieć kilka ważnych funkcji, takich jak dobry system chłodzenia i konserwacji żywności, duża pojemność, funkcję No Frost, która ułatwia utrzymanie lodówki w czystości i uniemożliwia powstawanie szronu. Bardzo ważna jest także funkcja zamrażania, pozwalająca na dłuższe przechowywanie produktów w świeżości i zdatności do spożycia. Warto również zwrócić uwagę na energooszczędność, wielkość i design lodówki, które powinny być dostosowane do naszych potrzeb i gustu. Warto również sprawdzić, czy lodówka posiada dodatkowe funkcje, takie jak kontrola temperatury i wilgotności, system antybakteryjny, czy też specjalne półki na wino i inne produkty. Te dodatkowe funkcje lodówki pozwalają na jeszcze wydajniejsze korzystanie ze sprzętu.

Rodzaje lodówek

Wyróżniamy różne rodzaje lodówek. Najpopularniejszym modelem stosowanym w każdej kuchni jest chłodziarko-zamrażarka. Cechuje się ona tym, że jest podzielona w pionie na strefę mrożącą i chłodzącą. Tego rodzaju lodówki bardzo często posiadają dodatkowe udogodnienia. Nieco innym modelem jest chłodziarko-zamrażarka wielodrzwiowa, zwana także French Door. Od zwykłej lodówki różni się tym, że jest dzielona w poziomie. Na górze urządzenia znajduje się dwoje drzwi chlodziarki, na dole natomiast dwie szuflady zamrażalnika. Najbardziej pojemną opcją są chłodziarko-zamrażarki 4 Door Side by Side, cechujące się posiadaniem osobnych podwójnych drzwi chłodziarki i podwójnych drzwi zamrażarki. Zupełnie inną grupą urządzeń są chłodziarki, gdyż nie umożliwiają one funkcji zamrażania produktów, a jedynie ich chłodzenia. Przeciwnie, zamrażarki zapewniają idealne mrożenie, jednak nie dają możliwości chłodzenia produktów bez zamrożenia.

Zamrażarki i lodówki wolnostojące- jak wybierać?

Cechami, które bierzemy pod uwagę przy wyborze najlepszej lodówki wolnostojącej czy zamrażarki jest funkcja no frost, poziom hałasu generowanego podczas pracy, a także kierunek otwierania drzwi. Kierunek ten w większości modeli można zmienić. Dodatkowe funkcje, jakie może posiadać idealna lodówka? To np. dodatkowa szuflada do przechowywania owoców czy dystrybutor wody, pozwalający na schłodzenie się w upalny dzień. Warto wybrać lodówkę, dopasowując jej pojemność do potrzeb danej rodziny. Dla dużej rodziny doskonale sprawdzi się dwudrzwiowa lodówka o dużej pojemności. Jeżeli jednak metraż kuchni nie pozwala na zastosowanie tak dużego sprzętu, warto wybrać mniejszy model, który dopasuje się do każdej kuchni.

Wybierając lodówkę, warto kierować się nie tylko zaawansowanymi parametrami technicznymi. Dodatkowo kierujmy się generowanym hałasem podczas pracy, a także energooszczędnością, która będzie bezpośrednio odpowiadać za wysokość rachunków za energię elektryczną. Lodówka jest urządzeniem, które działa bez przerw, dlatego zarówno cicha praca, jak i oszczędność to bardzo ważne parametry, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę przy wyborze.

Artykuł reklamowy dla sklepu www.sferis.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj