Lampy, których nie znajdziesz w zwykłym sklepie

0
5912

Odpowiednie oświetlenie we wnętrzu czyni cuda. Wiele osób skupia się na tym, by lampy były przede wszystkim funkcjonalne. Do gabinetu czy salonu wybieramy inne oświetlenie niż to do sypialni. W jednych pomieszczeniach zależy nam na budowaniu klimatu, w innych potrzebujemy miejsca do pracy i dobrze oświetlonej przestrzeni.

Dla nas funkcjonalność idzie w parze z estetyką. W poszukiwaniu oryginalnych lamp sprawdziliśmy ofertę polskich projektantów i ochoczo dzielimy się z Wami efektem!

Na początek zaglądamy do pracowni Little Lights, w której powstają ręcznie robione drewniane lampy led.

Pomysł wziął się z potrzeby. Bardzo podobał mi się temat liter we wnętrzach. Od liter właśnie wszystko się zaczęło. Szukałam lampy litery dla siebie – ale takiej, która nie tylko będzie ozdobą, ale będzie spełniała także funkcję lampy – dawała przyjemne światło, przy którym można np. poczytać – mówi Patrycja Dołęgowska, twórczyni marki.

lampy-drewniane-littlelights-dawanda-poliszdesign

lampa-diament

Kolejnym projektem, który nas zachwycił są lampy PUFF-BUFF, które tworzą Anna Siedlecka i Radek Arachimowicz. Jak sami piszą jest to polska marka oświetleniowa w nowatorski sposób wykorzystująca elastyczność i lekkość powietrza.

PUFF-BUFF ma na koncie nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach – Dobry Wzór, Prodeco, 40 UNDER 40 (nagroda dla najbardziej obiecujących młodych projektantów europejskich). Marka ma już 10 lat, a nasze produkty zyskały status IKON POLSKIEGO DESIGNU. My jednak chcemy po prostu wymyślać fajne lampy i produkować je lokalnie, w Polsce. I to robimy – komentują projektanci.

rozowa-lampa

lampa-czarna-biala

zyrandol-przezroczysty

Mamy w zanadrzu więcej takich perełek! Lampa podłogowa z litego drewna, trójnóg wykonany ze statywu starego aparatu, a może oświetlenie wyglądające jak… księżyc? Dla polskich designerów nie ma rzeczy niemożliwych 🙂

lampa-ksiezyc

Mazuni

lampa-ze-sklejki-geometria

Lampy Nasu

lampa-kamera-vintage

RefreszDizajn

lampa-telefon-vintage

RefreszDizajn

podlogowa-lampa-drewniana

Abadoc

granatowa-lampa-papierowa

Crea-re

drewniany-zyrandol

zyrRafo

lampa-z-gazety-recycling

Barbórka Design

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj