Kwiaty cięte – florystyczny trend tegorocznej wiosny

2
11477
Źródło: Miroslava / Unsplash

Kiedy spontanicznie myślimy o kwiatach ciętych w wazonie, przed oczyma mamy głównie tulipany. Oczywiście kochamy tulipany, szczególnie w dzień kobiet! W tym artykule chcemy jednak przybliżyć takie kwiaty cięte, których nazwy wzbudzają podejrzenie, a one same w sobie są zjawiskowe. Mowa między innymi o jaskrach, eustomach i anemonach.

Jaskry

Jaskry to kwiaty, które możemy pamiętać z ogrodu babci. W tak zwanych ogrodach naturalnych rosły bardzo gęsto na rabatach bylinowych. Jaskry bardzo często wykorzystywane są w bukietach ślubnych, choć czasem nawet panna młoda nie wie, że to tak popularny kwiat. Jeden obok drugiego potrafią stworzyć zbitą kulę. Z kolei w wazonie fantastycznie komponują się z orlikiem pospolitym, wiązówką czerwoną oraz kocimiętką.

Źródło: homedecorgardeningflowers.info

Eustoma

Eustomy to bardzo poetyckie kwiaty cięte. Świetnie komponują się w szklanych wazonach z dodatkiem gałązek eukaliptusa. Eustoma zwana jest też różą japońską albo goryczką tulipanową. W wazonie wytrzyma nawet tydzień, ale nie może stać w pełnym słońcu.

Źródło: deavita.fr

Hortensja

Hortensje bukietowe to kolejne zjawiskowe kwiaty cięte. Ich fioletowe, różowe czy białe kwiatostany właściwie nie potrzebują towarzystwa w wazonie. Same w sobie są królowymi. Żeby hortensja utrzymała się dłużej, tuż po jej ścięciu należy włożyć koniec łodygi do wody. Następnie w domu należy zanurzyć końcówkę na pół minuty w gorącej, przegotowanej wodzie i ponownie włożyć do wody w temperaturze pokojowej. W ten sposób hortensja zostanie zahartowana.

hortensja

Źródło: treasuresandtravelsblog.com

Anemony

Anemony to zawilce, które mają bardzo solidne gałązki i w ogóle są mocnymi kwiatami. Jednak w ich nazwie kryje się tajemnica. Otóż „anemone” w języku greckim oznacza „wiatr”. Faktycznie anemony cały czas lekko się poruszają, sprawiając wrażenie bardzo delikatnych kwiatów.

Źródło: instagram.com

Peonia

Peonie nazywane też piwoniami z ogrodów naszych babć wróciły na czerwony dywan dzięki instagramowi! To jeden za najczęściej fotografowanych kwiatów we wnętrzach. Jest piękny, mięsisty i do tego pachnie obłędnie. Do wazonu najlepiej je ścinać w ogrodzie wczesnym rankiem. Wtedy wytrwają bardzo długo jako dekoracja np. komody czy stołu.

Źródło: atxflowers.com

Pamiętajcie, by piękne kwiaty wkładać do pięknych wazonów. Oto kilka naszym zdaniem interesujących propozycji:

złoty wazon

Złoty wazon, 9design

wazon home&you

Nakrapiany wazon BOTIGLIA, home&you

wazon miętowy

Wazon w kolorze miętowym, 9design

owalny wazon na kwiaty cięte

Owalny wazon STRIPIS, home&you

wazon biały

Wazon TRIANGOLO, home&you

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj