Kojące wnętrza paryskiego hotelu

0
2295
wnętrze-hotelu-inspiracje-kwiaty-rośliny

Wielkie miasta już od dawna nazywamy kamienną dżunglą. Olbrzymie budynki, hałas i tłok ludzi sprawiają, że niemal całkowicie pochłania naszą energię. Z tego powodu każde z nas szuka ucieczki od codziennej rutyny do miejsca, pełnego błogiego spokoju, żeby odnowić swoje wewnętrzne zapasy. To właśnie dlatego coraz częściej pojawiają się miejsca, które swoim wystrojem tworzą prawdziwy azyl spokoju. Ciekawe wnętrza tego hotelu w Paryżu nie są wyjątkiem, powstały więc, żeby ukoić i zregenerować zasoby swoich gości.

Ciekawe wnętrza hotelu w Paryżu

Hotel Hoy znajduje się w dziewiątej dzielnicy francuskiej stolicy. Jego założycielka to Charlotte Gomez de Orozco. To właśnie ona zajęła się opracowaniem koncepcji wnętrz hotelu wspólnie z restauratorami Sabriną Goldin i Stéphanem Abby, którzy już nadzorują dwie paryskie restauracje. Głównym celem tej współpracy było zaprojektowanie prawdziwej kryjówki od zgiełku stolicy, dlatego za inspirację wzięto chińską filozofię feng shui.

drewniane-szafki-wiszące-lampki-inspiracje-ciekawe-wnętrza

ciekawe-wnętrza-restauracji-drewno-beton-rośliny

Jak hotel wygląda w środku?

Wnętrza hotelu wykończono w dwa główne wątki kolorystyczne. Do wymalowania przestrzeni wspólnych użyto pastelowych odcieni beżu oraz brązu, z kolei prywatne pokoje mają turkusowe ściany. Taka kolorystyka nie jest przypadkowa, głównym jej celem jest otulać gości ciepłem i spokojem.

ciekawe-wnętrza-restauracji-drewno-beton-rośliny

sypialnia-zagłówek-inspiracje

Jeśli chodzi o urządzenie hotelu, to warto zwrócić na ciekawe wnętrza restauracji Mesa, dostępnej na jego terenie. Jest to pięknie wystrojone pomieszczenie, które doskonale zgrywa się z ogólną koncepcją Hoy. Tutaj można spróbować roślinne dania inspirujące kulinarnym francusko-meksykańskiego dziedzictwem założycielki hotelu. Restauracja prowadzi do kilku bardziej swobodnych jadalni, które skupiają się wokół wspólnych drewnianych stołów. Bardziej nasycone plamy koloru pojawiają się tutaj w postaci terakotowych lamp wiszących i ławek z przypalonymi pomarańczowymi poduszkami.

restauracje-inspiracje-drewno-sroliki-krzesła-świetlik

restauracyjne-wnętrza-inspiracje

Inny hotel – co jeszcze można znaleźć w Hoy?

W hotelu znajduje się również osobna pełnowymiarowa sala do jogi. Z myślą o tej praktyce urządzono również pokoje gościnne, prawie w każdym znalazły się specjalne hamaki do jogi wiszące pod samym sufitem. Co ciekawe, w żadnym z pokoi nie uwzględniono wyposażenia TV, zamiast tego goście mogą skorzystać z zamontowanych w ścianach poręczy do rozciągania całego ciała.

turkusowe-ściany-ciekawe-wnętrza-hotelu-w-Paryżu

Źródło: materiały prasowe, Hotel Hoy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj