Kącik do czytania w sypialni z uszakiem w roli głównej

0
19211

Każdy, kto uwielbia czytanie książek, kącik do czytania w sypialni staje się jego marzeniem. Można się zaszyć w wygodnym fotelu, nakryć kocem i w ciszy oddać lekturze z dala od salonu czy kuchni. My właśnie stworzyliśmy sobie taki kącik. Jego głównym bohaterem stał się niezwykle wygodny fotel FIDO od Gala Collezione w pięknym kolorze wina.

Kącik do czytania w sypialni z fotelem w roli głównej

Czytanie książek to bardzo wymagająca czynność. Szczególnie w obecnych, szybkich czasach, kiedy trudno nam się skupić na czymś więcej niż praca, szkoła dzieci czy telefon, który nie daje nam spokoju. Trudno jest nam się skupić, więc kącik do czytania w sypialni może być naszą oazą spokoju i relaksu. Długo poszukiwaliśmy idealnego mebla spełniającego nasze oczekiwania.

Zdecydowaliśmy się zaaranżować kącik dla mola książkowego w sypialni. Fotel FIDO w kolorze wina z podnóżkiem idealnie komponuje się z jasnymi wnętrzami, białymi listwami przypodłogowymi i szarą komodą. Jest elegancki i stanowi zdecydowany akcent w sypialni. Podnóżek z założenia służy do relaksu stóp, ale może też pełnić funkcję stolika bocznego, na którym postawimy tacę z herbatą i pyszną szarlotką (lub kieliszek czerwonego wina).

Gdzie warto stworzyć kącik do czytania?

Kącik do czytania warto zaaranżować w bliskim sąsiedztwie okna. Dzięki temu w ciągu dnia będziemy mogli czytać przy świetle dziennym. Należy jednak pamiętać o wysokiej, podłogowej lampce do czytania w pobliżu fotela. Wieczorami przyda nam się dodatkowe, punktowe światło do oświetlenia stron książki. Przy okazji zyskamy nastrojowe oświetlenie w sypialni.

Wygodny fotel w kolorze wina

Fotel do kącika mola książkowego musi być przede wszystkim duży i wygodny. W idealnej sytuacji powinien podpierać całe nasze plecy i głowę. Z takiej wygody słyną fotele „uszaki”. Są tak wygodne, że jeśli lektura nas znuży i zdarzy się nam przespać kilka stron książki, nie poczujemy dyskomfortu. Do naszego kącika wybraliśmy więc bardzo wygodny fotel, który może śmiało konkurować z tradycyjnymi uszakami. Jest jednak bardziej nowoczesny w formie. Kolor wina dodaje mu klasy i świetnie komponuje się z kolorystyką sypialni. Poza tym wybrana przez nas tkanina łatwo się czyści. To ważny aspekt, kiedy w domu mamy dzieci.

No dobrze, skoro nasz kącik jest już gotowy, zaczynamy wieczory z nadrabianiem lektur!

Zdjęcia: Adam Dauksza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here