Jak sprawić, by powrót do szkoły był przyjemny i rozwijający? – IKEA

0
2212

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, czyli powrót do szkoły, który jest czasem szczególnie ważnym nie tylko dla uczniów, ale również dla rodziców.

Powrót do szkoły

Każdy wie, jak rodzice dbają o dzieci i jak duży nacisk kładą na ich rozwój. Należy pamiętać, że zachowując umiar w każdej dziedzinie ich życia- rozwijamy w nich odpowiedzialność, kreatywność i poczucie własnej wartości. Wszystkich sprawdzonych metod szukamy w internetowych źródłach, obserwując najbliższe otoczenie i podpytując bliskich, którzy mogą zdradzić nam sprawdzone tajniki wychowania. A tych nigdy nie brakuje!

Czasem najprostsze metody przynoszą najlepsze korzyści. Wystarczy zacząć od tego, co jest najbliżej nas, czyli od wnętrza.

pokój-powrót-do-szkoły-1

Co radzi IKEA?

IKEA przede wszystkim proponuje rozwiązanie, które zagwarantuje dziecku miejsce w pokoju zarówno na codzienne obowiązki, jak i przyjemności, czyli zabawę. Takie rozwiązanie rozwinie w nim kreatywność, poczucie wolności i umiejętność podejmowania trafnych decyzji.

Poza tym trzeba pamiętać, że wnętrze, które jest dla nas nowe- zawsze inspiruje, motywuje i daje wewnętrznego kopa do działania.

powrót-do-szkoły-3-1

Powrót do szkoły

Nie każdy powrót do szkoły musi kojarzyć się dziecku z przymusowymi obowiązkami, od których nie ma ucieczki. Jeśli zapewnimy mu odpowiednią przestrzeń (również do zabawy i spokojnego wypoczynku) – wzmożemy jego chęć do działania i chęć do nauki. Tym samym uświadomimy mu, że powrót do szkoły to czas, który niesie ze sobą inspirujące możliwości, ciekawe zmiany i nowe wnętrze.

powrót-do-szkoły-ikea-1-1

Jeden mebel…

Niby mała zmiana, a wnętrze jak nowe! I do takich rozwiązań powinniśmy się uciekać jak najczęściej. Zwłaszcza, że jeśli odpowiednio zadbamy o przyjazny kącik do nauki- chętniej nasze dziecko będzie z niego korzystało.

Jeśli dołożymy do tego niezawodne -porządne oświetlenie- zadbamy o aktywność umysłową podczas długiego siedzenia nad książkami.

Co wiecej- przemyślany wybór krzesła i biurka zapewni komfort i poczucie pełnego zrelaksowania, które ułatwia przyswajanie naszej wiedzy. To przecież absolutna podstawa, bez której odpowiednia aranżacja nie może się udać.

powrót-do-szkoły-1.

Jak urządzić pokój, aby powrót do szkoły nie odebrał miejsca do zabawy?

Niezbędne w tej sytuacji jest wygospodarowanie odpowiedniego miejsca zarówno do nauki, jak i do zabawy. Należy zaopatrzyć się w obowiązkowe elementy, które tę czynność ułatwią i sprawią, że pokój nabierze całkiem nowego charakteru i wielofunkcyjnego rozwiązania.

 

Koniecznie sprawdźcie nowości, które od sierpnia są już dostępne w IKEA.

Zdjęcia: IKEA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj