Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, czyli powrót do szkoły, który jest czasem szczególnie ważnym nie tylko dla uczniów, ale również dla rodziców.

Powrót do szkoły

Każdy wie, jak rodzice dbają o dzieci i jak duży nacisk kładą na ich rozwój. Należy pamiętać, że zachowując umiar w każdej dziedzinie ich życia- rozwijamy w nich odpowiedzialność, kreatywność i poczucie własnej wartości. Wszystkich sprawdzonych metod szukamy w internetowych źródłach, obserwując najbliższe otoczenie i podpytując bliskich, którzy mogą zdradzić nam sprawdzone tajniki wychowania. A tych nigdy nie brakuje!

Czasem najprostsze metody przynoszą najlepsze korzyści. Wystarczy zacząć od tego, co jest najbliżej nas, czyli od wnętrza.

pokój-powrót-do-szkoły-1

Co radzi IKEA?

IKEA przede wszystkim proponuje rozwiązanie, które zagwarantuje dziecku miejsce w pokoju zarówno na codzienne obowiązki, jak i przyjemności, czyli zabawę. Takie rozwiązanie rozwinie w nim kreatywność, poczucie wolności i umiejętność podejmowania trafnych decyzji.

Poza tym trzeba pamiętać, że wnętrze, które jest dla nas nowe- zawsze inspiruje, motywuje i daje wewnętrznego kopa do działania.

powrót-do-szkoły-3-1

Powrót do szkoły

Nie każdy powrót do szkoły musi kojarzyć się dziecku z przymusowymi obowiązkami, od których nie ma ucieczki. Jeśli zapewnimy mu odpowiednią przestrzeń (również do zabawy i spokojnego wypoczynku) – wzmożemy jego chęć do działania i chęć do nauki. Tym samym uświadomimy mu, że powrót do szkoły to czas, który niesie ze sobą inspirujące możliwości, ciekawe zmiany i nowe wnętrze.

powrót-do-szkoły-ikea-1-1

Jeden mebel…

Niby mała zmiana, a wnętrze jak nowe! I do takich rozwiązań powinniśmy się uciekać jak najczęściej. Zwłaszcza, że jeśli odpowiednio zadbamy o przyjazny kącik do nauki- chętniej nasze dziecko będzie z niego korzystało.

Jeśli dołożymy do tego niezawodne -porządne oświetlenie- zadbamy o aktywność umysłową podczas długiego siedzenia nad książkami.

Co wiecej- przemyślany wybór krzesła i biurka zapewni komfort i poczucie pełnego zrelaksowania, które ułatwia przyswajanie naszej wiedzy. To przecież absolutna podstawa, bez której odpowiednia aranżacja nie może się udać.

powrót-do-szkoły-1.

Jak urządzić pokój, aby powrót do szkoły nie odebrał miejsca do zabawy?

Niezbędne w tej sytuacji jest wygospodarowanie odpowiedniego miejsca zarówno do nauki, jak i do zabawy. Należy zaopatrzyć się w obowiązkowe elementy, które tę czynność ułatwią i sprawią, że pokój nabierze całkiem nowego charakteru i wielofunkcyjnego rozwiązania.

 

Koniecznie sprawdźcie nowości, które od sierpnia są już dostępne w IKEA.

Zdjęcia: IKEA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here