Hygge – szczęście w pigułce

0
2809

Otwierasz oczy, jest Ci ciepło i przyjemnie w łóżku wypełnionym przytulnymi tkaninami i miękkimi poduszkami. Poranek zaczynasz od parzenia ulubionej kawy. Jej aromat unosi się w mieszkaniu, a ty trzymając w rękach piękną, filiżankę siadasz w wygodnym fotelu i spokojnie planujesz swój hygge dzień. Otulona puszystym pledem przeglądasz gazetę i delektujesz się smakiem kawy. Chwilę później jesz śniadanie wspólnie z domownikami i przygotowujesz się do wyjścia. Dzień w pracy mija szybko, a ty z radością wracasz do swojego przytulnego mieszkania, które pachnie świeżo upieczonym ciastem.

to-bedzie-dobry-dzien Nadzwyczajnie

hygge-poranek-kawa POPLECIONE

hygge-poranek-śniadanie Nord Home&Living

hygge-salon-szary w4design

Gdy zapada zmrok, twój salon oświetlają girlandy drobnych lampek. Kojąca muzyka sączy się z głośników, gdy siedzisz na kanapie w wygodnej bluzie, której nigdy się nie pozbędziesz. Delektujesz się smakiem zimowej herbaty, ogrzewasz dłonie, trzymając w rękach ulubiony kubek. Podchodzisz do stolika, by zapalić świece o zapachu drzewa sandałowego. Masz teraz czas tylko dla siebie. Zapadasz się w miękkich poduszkach, nakrywasz kocem i oddajesz się lekturze książki, którą czytasz z zapartym tchem…

hygge-poranek-kawa-azorekLamabo

hygge-sojowa-świecaSoyoosh

poduszka plantulepillowsplantulepillows

hygge-lampa-ledowa-serce Little Lights


hygge-girlanda-papierowe-lampiony
Nikamony

Mimo, że dnień dobiega końca wiem, że czeka mnie jeszcze jedna ogromna przyjemność. Padam na stos mięciutkich poduch i wtulam się po uszy w grubą kołdrę nakrytą kocem. Może jeszcze kubek gorącego kakao?

Tak wyglądałby nasz idealny dzień pełen rytuałów w stylu hygge. A twój?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here