Fototapeta z kwiatami – najlepsze rady na wykorzystanie tego motywu we wnętrzu

3
3866

Kwiaty od zawsze stanowiły jeden z najpopularniejszych motywów zdobniczych. Wzory florystyczne wykorzystywali zarówno architekci wielkich budowli, jak i prości artyści ludowi. Co więcej – fototapeta z kwiatami nie przestała być modna i dziś! Kwiaty są dekoracją uniwersalną, która pasować będzie niemal do każdego wnętrza. Dziś wraz z pomocą naszego eksperta opowiemy o tym, jak najlepiej wykorzystać tego rodzaju wzory.

Gdzie najlepiej będzie prezentować się fototapeta z kwiatami?

Fototapeta z kwiatami jako motyw dekoracyjny posiada wiele zalet. Może być niezwykle subtelna (a co za im idzie łatwo połączyć ją z różnymi stylistykami), równocześnie piękna w swojej prostocie, a przy tym występuje niemal we wszystkich barwach, dzięki czemu bez trudu możemy stworzyć z jej pomocą dowolne kompozycje kolorystyczne. Które pomieszczenia najwięcej zyskają dzięki takiej dekoracji? O to zapytaliśmy naszego eksperta od aranżacji.

Kwiatowe wzory pasują niemal do całego mieszkania, może z wyjątkiem łazienki. Kluczową rolę odgrywa jednak dobranie najlepszego sposobu przedstawienia ich pod kątem konkretnego wnętrza. Słoneczniki na tle błękitnego nieba doskonale pasować będą do kuchni, jednak w przypadku przedpokoju już niekoniecznie. Kwiaty do salonu powinny być natomiast eleganckie i subtelne.

Nowoczesność i przestrzenność – trójwymiarowe fototapety z kwiatami

Kwiaty jako motyw dekoracyjny kojarzą nam się zwykle z czymś tradycyjnym. W końcu po takie ozdoby chętnie sięgały już nasze prababcie! Nie oznacza to jednak, że stały się one niemodne lub przestarzałe. Dzięki współczesnej technologii możliwe jest drukowanie wysokiej jakości fototapet, które nawet przy bardzo dużym rozmiarze nie tracą na wyrazistości detali. Dodatkowo, takie wzory mogą być również wykonane z wykorzystaniem technologii 3D.

– Wrażenie przestrzenności, „zanurzenia” w danym motywie oraz skoncentrowanie uwagi na dekoracji – oto podstawowe korzyści, które zapewnią nam tego rodzaju fototapety. Kwiaty 3D są jednym z najsubtelniejszych motywów, wykorzystujących efekt trójwymiarowości. – odpowiada nasz ekspert – Zdecydowanie warto wypróbować go w naszym mieszkaniu, zwłaszcza jeżeli nie boimy się odważnych, nowoczesnych rozwiązań.

Rozważając wzory florystycznej fototapety – kwiaty na łące, kwiaty w wazonie

Dostępne wzory fototapet z kwiatami różnią się od siebie nie tylko gatunkami (a co za tym idzie kolorem), ale również formą ujęcia całego motywu. Spora część zdjęć ukazuje rośliny rosnące dziko, na łąkach i w górach. To najbardziej oczywisty sposób ich przedstawienia, dobrze pasujący do wnętrz stawiających na naturalność. Do wnętrz w stylu retro pasować mogą natomiast zdjęcia z doniczkami lub wazonami. Taka fototapeta nasuwa skojarzenia z tradycyjnymi dekoracjami, złożonymi z powtarzalnych motywów, równocześnie pomysłowo je rozwijając.

 – Kiedy mówimy o fototapetach z kwiatami, tak naprawdę mamy do dyspozycji tysiące różnych wzorów. Jeżeli chcemy ułatwić sobie zadanie podczas wyboru konkretnego, powinniśmy zadać sobie kilka kluczowych pytań. Czy kolor kwiatów ma być dominujący na naszej fototapecie? Czy ma on wtapiać się w pomieszczenie, czy raczej przełamywać obecną tam już kolorystykę? Warto również wyobrazić sobie naszą fototapetę na konkretnej ścianie, tak abyśmy wiedzieli, czy wybrany przez nas wzór sprawdzi się na danej powierzchni – radzi nasz ekspert.

Dziękujemy firmie myloview.pl za pomoc w przygotowaniu artykułu

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here