Drzwi wewnętrzne – jak ich stylistyka wpływa na wygląd wnętrza

0
3364

Czasami słyszę, że drzwi wejściowe są wizytówką domu. Zastanawiam się jednak czy aby drzwi wewnętrzne nie mają dla mnie większego znaczenia. To one właśnie uzupełniają wystrój całego mieszkania czy domu. Ich kolor, model skrzydła czy rodzaj ościeżnicy mogą być bardzo ważącym elementem w całej aranżacji. Wychodząc z sypialni po przebudzeniu, wchodząc do łazienki, przekraczając próg każdego pomieszczenia — za każdym razem mamy styczność z drzwiami. Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak często na nie patrzymy każdego dnia?

Drzwi wewnętrze – wybór skrzydła

Wybór skrzydła drzwi wcale nie przebiegł szybko. Wiedziałam, że ten sam model użyty zostanie we wszystkich pomieszczeniach zarówno na parterze, jak i na piętrze więc ważne dla mnie było, aby drzwi były piękne. To, że wybiorę model z ukrytymi zawiasami w wariancie bezprzylgowym, było dla mnie oczywiste. Takie rozwiązanie stosuję we wszystkich realizacjach projektów dla klientów. Daje ono bardzo estetyczny efekt.

Na parterze mamy tylko jedno dodatkowe pomieszczenie, jakim jest łazienka gościnna. Postanowiłam jednak taki sam model drzwi zainstalować również w wejściu do garażu, z tą różnicą, że pod skrzydłem znajduje się samoopalający przy zamykaniu drzwi próg. Ostatecznie wybrałam skrzydło z kolekcji Vector Premium model U marki Porta. Piękny frez na skrzydle podkreśla styl, jaki chciałam uzyskać w aranżacji. Modeli w tej kolekcji jest więcej, a to, które wybierzemy, zależy już tylko od naszego gustu.

Drzwi wewnętrzne - jak ich stylistyka wpływa na wygląd wnętrza
Drzwi wewnętrzne - jak ich stylistyka wpływa na wygląd wnętrza

Ościeżnica

Tak jak rama w obrazie jest niezaprzeczalną jego częścią, tak ościeżnica w drzwiach jest równie ważnym elementem. Są takie z opaskami szerszymi lub węższymi. Czasami decydujemy się na model z ozdobną koroną.

Ja natomiast wybrałam wersję, która nad skrzydłem posiada panel sięgający samego sufitu. Zależało mi na tym, aby całość była wyjątkowa, a ościeżnica LEVEL bardzo mi w tym pomogła. To właśnie ten model daje nam możliwość podwyższenia wizualnego drzwi.

Drzwi wewnętrzne - jak ich stylistyka wpływa na wygląd wnętrza

Takie rozwiązanie jest niezwykle eleganckie i co ciekawe fajnie podwyższa wizualnie pomieszczenie. Ościeżnice z wysokim panelem zastosowałam od strony zewnętrznej pomieszczeń. Wewnątrz panel jest niższy, po to, abym mogła nad drzwiami zainstalować klimatyzatory.

Drzwi wewnętrzne - jak ich stylistyka wpływa na wygląd wnętrza
Drzwi wewnętrzne - jak ich stylistyka wpływa na wygląd wnętrza

Mam nadzieję, że chociaż trochę przekonałam Was do tego, że drzwi wewnętrzne to taki sam element wystroju jak meble, tapety czy deski podłogowe. Warto więc odpowiednio przeanalizować jego wybór, aby moc się cieszyć piękną i spójną aranżacją swojego wnętrza.

Artykuł powstał we współpracy z marką Porta. Zdjęcia: Yassen Hristov, Stylizacja: Anna Salak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj